REZULTATI MEĐUNARODNOG DANA OSOBA S INVALIDITETOM 2014.

Autor: Goran Toth, 5. 12. 2014.

Međunarodni dan osoba s invaliditetom i u ovoj, 2014. godini uz financijsku potporu i donacije obilježili smo izborom za Supertalent škole.

U prekrasnom prostoru hotela Park,  i ove godine su se učenici  natjecali i pokazali svoje umijeće u pjevanju , plesu i literarnom izražavanju.

Josipa Murković, prošlogodišnja pobjednica  otvorila je natjecanje s pjesmom Da je slađe zaspati.

Ocjenjivački sud u sastavu: Dinka Žulić, pedagoginja,  dr Narcisa slugan, školska liječnica i Josipa Murković  budno je pratio sve izvedbe i proglasio najboljima slijedeće izvedbe:

Prvo mjesto u pjevanju  i jedan odlazak na čakovečke gradske bazene kao nagradu osvojio je David Šimunković   s pjesmom „ Svi me znaju u mom zavičaju“ i u maniri Miše Kovača  podigao prisutnu publiku na noge.

Drugoplasirana u pjevanju je bila Martina Oršoš  s  pjesmom Doris Dragović „Željo moja“ i nagrađena je s dva dodatna sata informatike.

Nataša Oršoš s pjesmom „Hajde da ludujemo“ osvojila je treće mjesto  i jedan dodatni sat informatike kao nagradu.

U plesanju je bio najuspješniji  par Ines Gavran i Nenad Ignac  izvedbom romskog plesa.

Drugo mjesto osvojila je plesna skupina iz PO 2. Uz pjesmu „Crno bijeli svijet“ Prljavog kazališta, u ulozi vokala bio je David Bogar, a kao gitaristi nastupili suMario Godina, Valentino Oršoš i David Bogdan.

Romskim plesom su Zdenka Oršuš i Karmenka Oršuš  osvojile treće mjesto.

U literarnoj kategoriji prvo mjesto je osvojio Vedran Oršoš iz PO 5 svojim sastavkom „Izlet u toplice“.

Anamarija Oršuš iz 5.b izvođenjem recitacije“Da je meni sunce biti“ osvojila je drugo mjesto.

Treće mjesto recitacijom “Prvašići“ osvojio je 1.b razred u sastavu: Milena Ignac, Tihana Kalanjoš, Teo Kerovec, AntonioOršoš i Sebastijan Oršuš.

Svim sudionicima i njihovim mentorima  su uručene i slatke utješne nagrade. U pripremi učenika istakli su se mnogi djelantici škole, a naročito:  Mira Bratuša, Danijel Miklaužić, Maja Markuš-Velicki, Ivana Janković, Emina Braniša, Anita Vidović, Adela Vincens, Valerija Dominko, Vanja Živković, Tatjana Novak, Đurđica Cifrek, Mateja Šestan, Ana Tkalec, Adriana Kolman i Marija Soldo.

Za dobru zabavu i glazbu i ove godine se pobrinuo školski informatičar Goran Toth, program je vodila psihologinja Tatjana Žižek,

video-kamerom je sve pažljivo bilježio Robert Posavec,

a fotografirao Nenad Ignac, učenik 8.b razreda i član školske  foto sekcije.

Tatjana Žižek, psihologinja škole