Naš prvi eTwinning projekt

Autor: Jarmila Naranđa, 20. 12. 2015.

Ove školske godine naša učiteljica savjetnica Jarmila Naranđa uključila je Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec u eTwinning, najveću zajednicu za škole u Europi. Za naše prve korake u eTwinningu odabrala je projekt Advent and Christmas in our lives jer ga možemo dobro uklopiti u školski kurikulum, a sama tema projekta učenicima je bliska i lako razumljiva.

Želimo i našim učenicima omogućiti nešto drugačiji doživljaj Adventa i Božića, a surađujući s partnerima posebno ćemo naglasiti duhovnu notu, nasuprot komercijalnom pristupu ovoj temi. Dob učenika u ovom projektu je od 6-10 godina, a za našu školu dobnu granicu smo malo povisili do 5. i 6. razreda. Partneri u projektu su osnovne škole iz Grčke, Poljske, Italije, Rumunjske, Slovačke, Ujedinjenog Kraljevstva i Hrvatske, a radni jezik je engleski.

Želimo da učenici upoznaju običaje vezane uz Advent i Božić u drugim zemljama, ali i da pokažu što oni znaju i rade. Projektom namjeravamo razvijati ključne kompetencije naših učenika i učiniti ih dijelom europske zajednice učenika i učitelja. Učenici će usvojiti nekoliko jednostavnih riječi na engleskom jeziku.

Projekt je započet u studenom 2015. tako da su se partneri predstavili na TwinSpaceu i upoznali se. Sam projekt sastoji se od tri glavna zadatka:

1. pripreme za Božić, različite aktivnosti koje se odnose na Advent i Božić;

2. sudjelovanje u humanitarnoj akciji;

3. izrada završnog rada u vidu prezentacije škole i održanih aktivnosti tijekom projekta.

Više o projektnim aktivnostima možete pronaći na TwinSpaceu projekta.

ZIDNA BOŽIĆNA ČESTITKA NAŠIM ETWINNING PARTNERIMA

eTwinning projekt Advent and Christmas in our lives