U POTRAZI ZA SREDNJOM ŠKOLOM 1. DIO

Autor: Goran Toth, 26. 4. 2016.

Učenici 8.a i 8.b razreda Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec, u pratnji svojih razrednica Vanje Živković i Tatjane Novak te školske psihologinje Tatjane Žižek, uputili su se tijekom travnja u istraživanje i upoznavanje srednjih škola na području Međimurske županije koje obrazuju učenike za pomoćna zanimanja.

Prva stanica na tom putovanju bila nam je Srednja škola Čakovec koja ove godine prvi put ima u ponudi i zanimanje – pomoćni njegovatelj. Dočekala nas je ravnateljica škole Gordana Ramušćak koja nas je provela po školskim specijaliziranim učionicama i praktičnim kabinetima.

Iznenadile su nas i zainteresirale lutke na kojima učenici vježbaju razne  medicinske zahvate i postupke njege. Poseban prostor namijenjen je vježbanju vještina za njegu djeteta. Najveće oduševljenje su kod učenika izazvali  Play station i igra FIFA u prostoru za provođenje slobodnog vremena učenika. Prošli smo i zavirili u prostore Učeničkog doma u sklopu škole kao i velike školske dvorane. Restoran u sklopu škole nas također nije ostavio ravnodušnima,naročito nakon što smo probali fine pizze i klipiće koje su nam pripremili.

Prepuni dojmova i pojačanog interesa za zanimanje pomoćni njegovatelj  vratili smo se u školu spremni za daljnje putovanje- u Graditeljsku školu Čakovec.