U POTRAZI ZA SREDNJOM ŠKOLOM 2. DIO

Autor: Goran Toth, 26. 4. 2016.

Daljnje odredište u putovanju učenika osmih razreda Centra za odgoji obrazovanje Čakovec za željenom srednjom školom bilo je – Graditeljska škola Čakovec. Smještena u samom susjedstvu naše škole, izvana nije predstavljala veliku nepoznanicu našim učenicima, a tome se pomogla i činjenica da poznaju brojne polaznike te srednje škole. O tome što se događa iza vanjskih zidova te škole , upoznala nas je školska pedagoginja Anja Zadravec. Svjedočili smo užurbanim pripremama za proslavu 55. obljetnice postojanja Graditeljske škole. Na svakom koraku se nešto radilo- bojali zidovi, pripremala izložba likovnih radova, odrađivani su  sitni popravci. Velik broj naših učenika pokazuje interes za zanimanje pomoćni soboslikar o čemu su imali prilike popričati sa stručnim učiteljem u praktičnoj radionici kao i čuti iskustva učenika sadašnjih prvih razreda.

Pedagoginja nam je predstavila i radionicu u kojoj praksu imaju pomoćni podopolagači.  Naročito su nam se svidjeli crteži na zidovima praktične učionice za soboslikare.  S više informacija u glavi o tome što to zapravo radi pomoćni soboslikar ili pomoćni podopolagač vratili smo se u osnovnoškolske klupe čekajući znak za pokret u sljedeću srednju školu – Srednju školu Prelog.