KUD ŽIŠKOVEC I CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE OPET PJEVAJU ZAJEDNO

Autor: Goran Toth, 14. 12. 2016.

Tradicionalno druženje učenika Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec i prijatelja iz Žiškovca održano  je u nedjelju 11.12.2016. u  Žiškovcu u društvenom domu. U programu su sudjelovali: Čakovečke mažoretkinje; Zbor KUD Žiškovec; Karolina Horvat i Lana Mesarić, učenice Umjetničke škole Miroslav Magdalenić; Vokalna skupina „Malimka“ Udruge ruskog govornog područja „Kalinka“; Tamburaški sastav „Tambura“; Josip Sanjković -Mitrica" i, naravno, učenici Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec.

Učenici PO 4, Dalibor kao gospodarev sin i David kao mačak izveli su scensku igru: Mačak u čizmama- sve kroz podršku i vođenje njihove razrednice prof. Valerije Dominko

Eva Lajtman, učenica 6.a razreda otpjevala je pjesmu Zora te skriva (iz serije Larin izbor) uz gitarističku pratnju svog oca Krunoslava Lajtmana

S pjesmom: Danas sam luda  su u duetu nastupile Martina, učenica 7.b. razreda i njezina razrednica prof. Emina Braniša.

O čarima noćnog provoda , ali i teškim trenucima mamurluka dan poslije pjevao je Matija Šarić u pjesmi:  Evo noći, evo ludila, pod budnim okom razrednice prof. Zvjezdane Miri Barila.

Miks dobro poznatih pjesama pripremili su najstariji polaznici Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec – skupina radno-proizvodnih aktivnosti pod vodstvom prof. Gorana Brleka.  David Šimunković podsjetio je publiku na mirise lavande, Jelena Topličanec  na Malu Čiči,  Maja Klanjščak pozvala je publiku na ludovanje, Matej Recek na vožnju u Crvenom  ferariju, a Igor Mesarić  je završio sa žestokim zvukovima Motora.

Odlična komunikacija s publikom, raširene ruke izvođača i gromoglasni pljesak stvorili su veselu predblagdansku atmosferu.

Druženje je bilo humanitarnog karaktera. Dobrovoljnim prilozima i prigodnom prodajom keramičkih proizvoda koje izrađuju učenici Centra prikupljena sredstva ravnateljici škole Dtagici Benčik uručila je Jagoda Srša, voditeljica KUD Žiškovec.

Uz podršku Mjesnog odbora Žiškovec školi su darovane i didaktičke igračke. Zahvalni na donacijama,ali prije svega na prijateljstvu s mještanima Žiškovca, iz Centra se raduju nekim novim druženjima i suradnji.

Tatjana Žižek, školska psihologinja