VELIKA PRIJATELJSTVA S NAJMLAĐIMA!

Autor: Goran Toth, 13. 12. 2017.

Međusobno druženje i upoznavanje s ljudima iz zajednice važno je za kvalitetno i ravnopravno uključivanje naših učenika s teškoćama u razvoju i prepoznavanje njihovih potencijala za aktivni doprinos društvu u kojem žive.  Sve ima još više smisla kad to činimo  s onima najmlađima koji još jako ne podliježu brojnim stereotipima i predrasudama o drugačijima oko sebe.

Posljednjih dana smo se intenzivno družili s polaznicima čakovečkih dječjih vrtića.Posjetila su nas djeca iz skupine „Kockice“ iz DV Cvrčak sa svojim odgojiteljicama Silvanom Ivačić i Snješkom Vugrinec. Zajedničkim druženjem uz pjesmu i ples i glazbenu pratnju prof. Maje Markuš Velicki  uveli smo se u predblagdansko raspoloženje.

Imali smo priliku pokazati kako se u našoj školi izrađuju anđeli. Tome smo u kreativnoj radionici poučili djecu iz vrtića Maslačak iz skupine „Ježići“ i njihove odgojiteljice Robertinu Brica i Nikolinu Pikl. Naročito im je bilo interesantno vidjeti  kako su prof. Mirna Lučin i prof. Zvjezdana Miri Barila anđelima od gline oblikovale kosu.

Nismo samo primali goste već smo i sami bili gosti i to našim prvim susjedima. Na poziv odgojiteljica Zvjezdane Pongrac, Ane Cimerman i Martine Šolc iz DV Cipelica nekolicina učenika iz Centra u pratnji prof. Marte Bacinger Jurišić i prof. Maje Markuš Velicki sudjelovala je u pjesmi, plesu i kreativnoj radionici izrade čaša s božićnim motivima.

Svi se volimo zabavljati i družiti. Mogli smo pjevati zajedno jer učimo iste pjesmice. Naučili smo jedni od drugih neke nove kreativne tehnike koje do sada nismo znali. Po tome možemo zaključiti da se u bitnome ne razlikujemo,a sve naše međusobne razlike čine cijelu zajednicu bogatijom i ljepšom.

Tatjana Žižek, školska psihologinja