DUGOGODIŠNJE VELIKO PRIJATELJSTVO KUD-A ŽIŠKOVEC I UČENIKA CENTRA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE ČAKOVEC: VRIJEME JE NA NAŠOJ STRANI!

Autor: Goran Toth, 11. 12. 2018.

Tradicionalno druženje učenika Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec i prijatelja iz Žiškovca održano  je po 13. put u nedjelju 9.12.2018. u  Žiškovcu u društvenom domu. Kolažni  program bio je sastavljen od nastupa Čakovečkih mažoretkinja; Dječjeg gradskog kazališta s predstavom: Pepeljuga u zemlji čuda; sviračkih izvedbi Karoline Horvat, Leonarda Reicha, Tarje Novak i Aline Žižek, predstavljanja Ženske vokalne skupine Sv. Marko iz Selnice i  Tamburaškog sastava „Tambura“.

Naši učenici predstavili su se nekoliko točaka koje su izveli na ovogodišnjem izboru za Supertalent škole. Bilo je tu ljubavnih balada, optimističnih pjesama, pjesama za veliku zabavu, ali i žestokog rock and rolla. I sve to na hrvatskom,a ponešto i na engleskom jeziku iako u našoj školi ne učimo strane jezike.

Wheels on the bus“ ili u prijevodu „Kotači autobusa“ naziv je pjesme koju je na engleskom jeziku otpjevala Vanesa Bogar, uz scensku podršku vozača Davida i putnika Dalibora. Sve su budno pratile razrednica Valerija Dominko i pomoćnica u nastavi Sonja Kolarić.

S pjesmom Ivana Zaka: Duguješ mi ljeto predstavio se Elvis Bogar, učenik 7. razreda.  Josipa Murković, počasna pjevačica Supertalenta, uz gitarističku pratnju profesora Gorana Brleka otpjevala je pjesmu Sunce ulicama, koju je za nju osobno, pod školskim sponzorstvom napisao čakovečki glazbenik Igor Baksa.

Foto-objektivom su sve marljivo bilježile prof. Kristina Najman i Anita Marciuš.

Nikola Bukovčak iz 8.a razreda izveo je pjesmu Kemala Montena: Nije vrijedno, sine moj. Iz publike ga je gorljivo bodrila razrednica Adriana Kolman.

Jelena Topličanec, Tihana Lesjak, Igor Mesarić i Goran  Miljančić  uz asistenciju Vanje Mesarića i Nenada Vrbanca i mentorstvo prof. Gorana Brleka pripremili su Međužupanijski mix- dijelova pjesama iz Istre, Dalmacije, Međimurja i Slavonije.

Snage rock and rolla predvodili su Matija Šarić i David Bogar u pjesmi Bijelog dugmeta: Ne spavaj, mala moja. Imitaciju gitarističkog nastupa odlično je izveo Marin Miklin, a kao plesna pratnja bile su Bisera Topčagić, Patricija Novak, Jasmina Bogar i Sara Bistrović. Njihov nastup uzbuđeno su pratile i njihove razrednice prof. Zvjezdana Miri Barila i Mirna Lučin.

Odlični voditelji Leonardo, Tarja Doroteja i Alina stvorili su veselu predblagdansku atmosferu, a nastupi su bili praćeni dugim aplauzima publike u prepunoj dvorani.

Vrhunac priredbi je svojim dolaskom začinio Sveti Nikola koji je na pozornicu dovezao puna kolica darova za naše učenike.

Druženje je bilo humanitarnog karaktera. Dobrovoljnim prilozima i prigodnom prodajom keramičkih proizvoda koje izrađuju učenici Centra prikupljena sredstva ravnateljici Dragici Benčik uručila je Jagoda Srša, voditeljica KUD Žiškovec, žena koja je uz Valeriju Dominko, djelatnicu naše škole, zaslužna za ovu dugogodišnju suradnju.

„Ovo je nedjelja u prosincu koja je nama u Žiškovcu posebno draga“- rekla je gospođa  Srša kojoj je ravnateljica škole u znak zahvalnosti uručila učenički rad- zidni sat. Uz optimističnu izjavu gospođe Benčik da je vrijeme na našoj strani i izražavanje duboke  zahvalnosti svim mještanima Žiškovca, iz Centra se raduju nekim novim druženjima i suradnji.

« Ožujak 2024 »