Pravo na pristup informacijama

Pravo na pristup informacijama uređeno je Zakonom o pravu na pristup informacijama (Narodne novine broj 25/13, 85/15 i 69/22).

Cilj ovog Zakona je omogućiti i osigurati ostvarivanje Ustavom Republike Hrvatske zajamčenog prava na pristup informacijama, kao i na ponovnu uporabu informacija fizičkim i pravnim osobama putem otvorenosti i javnosti djelovanja tijela javne vlasti.

˝Pravo na pristup informacijama˝ obuhvaća pravo korisnika na traženje i dobivanje informacije kao i obvezu tijela javne vlasti da omogući pristup zatraženoj informaciji, odnosno da objavljuje informacije neovisno o postavljenom zahtjevu kada takvo objavljivanje proizlazi iz obveze određene zakonom ili drugim propisom.

Ove stranice namijenjene su ispunjavanju obveza koje za Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec kao pravnu osobu s javnim ovlastima proizlaze iz Zakona o pravu na pristup informacijama.

Osoba za kontakt: Marta Kranjčec Šarić – službenik za informiranje, telefon: 040/328-004, radno vrijeme: ponedjeljak – petak od 7:00 do 15:00 sati.

Zahtjev za ostvarivanje prava na pristup informacijama podnosi se:

• pisanim putem na poštansku adresu škole:

Ivana pl. Zajca 26

40 000 Čakovec

• putem elektroničke pošte na sljedeću adresu:                                                                                                                                                                          coocakovec@centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr    i/ili

marta.kranjcec1@skole.hr

• telefonom na broj:

040/328-004

• telefaksom na sljedeći broj:

040/328-004

• usmenim putem:

osobno na zapisnik u službenim prostorijama škole za vrijeme radnog vremena tajnice od 7,00 do 15,00 sati.

Sukladno Zakonu o pravu na pristup informacijama pisani zahtjev mora sadržavati:

1. naziv i sjedište tijela javne vlasti kojem se zahtjev podnosi
  2. podatke koji su važni za prepoznavanje tražene informacije
  3. ime, prezime i adresu fizičke osobe podnositelja zahtjeva
  4. tvrtku, odnosno naziv pravne osobe podnositelja zahtjeva i njezino sjedište.

Korisnici prava na pristup informacijama oslobođeni su od plaćanja upravnih pristojbi.

Odgovor na Vaš usmeni ili pisani zahtjev za pravo na pristup informacijama proslijedit ćemo u zakonski propisanom roku.

« Studeni 2020 »