PRIMJENA ICT TEHNOLOGIJE U RADU S OSOBAMA S VEĆIM TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Autor: Goran Toth, 6. 12. 2013.

Edukacijsko-rehabilitacijski stručnjaci  u Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec  kontinuirano provode različite oblike nadomjesne komunikacije te na kreativan način nastoje premostiti komunikacijska ograničenja polaznika škole. Desetak stručnjaka iz Centra je razmijenilo svoja profesionalna iskustva o primjeni nadomjesne komunikacije te korištenju informacijsko-komunikacijskih tehnologija u nastavnom radu s učenicima s većim teškoćama u razvoju sa sudionicima projekta kojeg financira Europska unija. U razgovoru s prof.dr.sc. Vesnom Vlahović-Štetić, redovitom profesoricom na Filozofskom fakultetu u Zagrebu  Odsjek za psihologiju i m.sc. Juricom Babićem, stručnjakom za razvoj aplikacija u sklopu projekta „Kompetencijska mreža zasnovana na informacijsko-komunikacijskim tehnologijama za inovativne usluge namijenjene osobama sa složenijim komunikacijskim potrebama“  raspravljali su o postojećim dostupnim kompjuterskim aplikacijama za rad s osobama s teškoćama u razvoju, o potrebnim načinima prilagodbe postojećih , ali i izrade novih aplikacija primjerenih hrvatskom govornom području i kulturalnom kontekstu.

Edukacijski rehabilitatori Maja Oreški-Bradarić, , Edita Štok, Blanka Horvat, Maja Markuš-Velicki, Tatjana Novak, Andreja Hercigonja i Marta Bacinger, logopedinja Anita Marciuš,  informatičar Goran Toth i psihologinja Tatjana Žižek naveli su specifičnosti rada s osobama s intelektualnim teškoćama, autizmom,  cerebralnm paralizom i višestrukim razvojnim teškoćama te potrebnom hardverskom i programskom podrškom u edukacijsko-rehabilitacijskom radu.

Tatjana Žižek, psihologinja škole

« Kolovoz 2020 »

03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .

29.07.2020. 10:45
Nadogradnjom e-Dnevnika za učenike i roditelje uvedeni su novi dizajn te nove funkcionalnosti. Uz novu strukturu i logiku izbornika te novi izgled ikona i ostalih grafičkih elemenata dodane su i ... The post Učenicima i roditeljima dostupan redizajnirani e-Dnevnik s novim funkcionalnostima appeared first on CARNET .