PRIMJENA ICT TEHNOLOGIJE U RADU S OSOBAMA S VEĆIM TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Autor: Goran Toth, 6. 12. 2013.

Edukacijsko-rehabilitacijski stručnjaci  u Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec  kontinuirano provode različite oblike nadomjesne komunikacije te na kreativan način nastoje premostiti komunikacijska ograničenja polaznika škole. Desetak stručnjaka iz Centra je razmijenilo svoja profesionalna iskustva o primjeni nadomjesne komunikacije te korištenju informacijsko-komunikacijskih tehnologija u nastavnom radu s učenicima s većim teškoćama u razvoju sa sudionicima projekta kojeg financira Europska unija. U razgovoru s prof.dr.sc. Vesnom Vlahović-Štetić, redovitom profesoricom na Filozofskom fakultetu u Zagrebu  Odsjek za psihologiju i m.sc. Juricom Babićem, stručnjakom za razvoj aplikacija u sklopu projekta „Kompetencijska mreža zasnovana na informacijsko-komunikacijskim tehnologijama za inovativne usluge namijenjene osobama sa složenijim komunikacijskim potrebama“  raspravljali su o postojećim dostupnim kompjuterskim aplikacijama za rad s osobama s teškoćama u razvoju, o potrebnim načinima prilagodbe postojećih , ali i izrade novih aplikacija primjerenih hrvatskom govornom području i kulturalnom kontekstu.

Edukacijski rehabilitatori Maja Oreški-Bradarić, , Edita Štok, Blanka Horvat, Maja Markuš-Velicki, Tatjana Novak, Andreja Hercigonja i Marta Bacinger, logopedinja Anita Marciuš,  informatičar Goran Toth i psihologinja Tatjana Žižek naveli su specifičnosti rada s osobama s intelektualnim teškoćama, autizmom,  cerebralnm paralizom i višestrukim razvojnim teškoćama te potrebnom hardverskom i programskom podrškom u edukacijsko-rehabilitacijskom radu.

Tatjana Žižek, psihologinja škole

« Siječanj 2021 »

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .