PRIMJENA ICT TEHNOLOGIJE U RADU S OSOBAMA S VEĆIM TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Autor: Goran Toth, 6. 12. 2013.

Edukacijsko-rehabilitacijski stručnjaci  u Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec  kontinuirano provode različite oblike nadomjesne komunikacije te na kreativan način nastoje premostiti komunikacijska ograničenja polaznika škole. Desetak stručnjaka iz Centra je razmijenilo svoja profesionalna iskustva o primjeni nadomjesne komunikacije te korištenju informacijsko-komunikacijskih tehnologija u nastavnom radu s učenicima s većim teškoćama u razvoju sa sudionicima projekta kojeg financira Europska unija. U razgovoru s prof.dr.sc. Vesnom Vlahović-Štetić, redovitom profesoricom na Filozofskom fakultetu u Zagrebu  Odsjek za psihologiju i m.sc. Juricom Babićem, stručnjakom za razvoj aplikacija u sklopu projekta „Kompetencijska mreža zasnovana na informacijsko-komunikacijskim tehnologijama za inovativne usluge namijenjene osobama sa složenijim komunikacijskim potrebama“  raspravljali su o postojećim dostupnim kompjuterskim aplikacijama za rad s osobama s teškoćama u razvoju, o potrebnim načinima prilagodbe postojećih , ali i izrade novih aplikacija primjerenih hrvatskom govornom području i kulturalnom kontekstu.

Edukacijski rehabilitatori Maja Oreški-Bradarić, , Edita Štok, Blanka Horvat, Maja Markuš-Velicki, Tatjana Novak, Andreja Hercigonja i Marta Bacinger, logopedinja Anita Marciuš,  informatičar Goran Toth i psihologinja Tatjana Žižek naveli su specifičnosti rada s osobama s intelektualnim teškoćama, autizmom,  cerebralnm paralizom i višestrukim razvojnim teškoćama te potrebnom hardverskom i programskom podrškom u edukacijsko-rehabilitacijskom radu.

Tatjana Žižek, psihologinja škole

« Travanj 2020 »

09.04.2020. 15:00
Raspored nastave na daljinu
Na poveznicama niže možete pronaći rasporede nastavnih sati za izvođenje nastave na daljinu, kao i rasporede emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa. ! VAŽNE INFORMACIJE ! MZO će isporučivati osnovni ... The post Raspored nastave na daljinu appeared first on CARNET .

09.04.2020. 08:02
Obavijest korisnicima MS Teamsa
Obavještavamo vas kako je MS Teams sustav u potpunosti funkcionalan te u svakodnevnom radu s učenicima možete koristiti sve njegove komponente: grupne i individualne video i audio pozive dijeljenje svih ... The post Obavijest korisnicima MS Teamsa appeared first on CARNET .