PRIMJENA ICT TEHNOLOGIJE U RADU S OSOBAMA S VEĆIM TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Autor: Goran Toth, 6. 12. 2013.

Edukacijsko-rehabilitacijski stručnjaci  u Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec  kontinuirano provode različite oblike nadomjesne komunikacije te na kreativan način nastoje premostiti komunikacijska ograničenja polaznika škole. Desetak stručnjaka iz Centra je razmijenilo svoja profesionalna iskustva o primjeni nadomjesne komunikacije te korištenju informacijsko-komunikacijskih tehnologija u nastavnom radu s učenicima s većim teškoćama u razvoju sa sudionicima projekta kojeg financira Europska unija. U razgovoru s prof.dr.sc. Vesnom Vlahović-Štetić, redovitom profesoricom na Filozofskom fakultetu u Zagrebu  Odsjek za psihologiju i m.sc. Juricom Babićem, stručnjakom za razvoj aplikacija u sklopu projekta „Kompetencijska mreža zasnovana na informacijsko-komunikacijskim tehnologijama za inovativne usluge namijenjene osobama sa složenijim komunikacijskim potrebama“  raspravljali su o postojećim dostupnim kompjuterskim aplikacijama za rad s osobama s teškoćama u razvoju, o potrebnim načinima prilagodbe postojećih , ali i izrade novih aplikacija primjerenih hrvatskom govornom području i kulturalnom kontekstu.

Edukacijski rehabilitatori Maja Oreški-Bradarić, , Edita Štok, Blanka Horvat, Maja Markuš-Velicki, Tatjana Novak, Andreja Hercigonja i Marta Bacinger, logopedinja Anita Marciuš,  informatičar Goran Toth i psihologinja Tatjana Žižek naveli su specifičnosti rada s osobama s intelektualnim teškoćama, autizmom,  cerebralnm paralizom i višestrukim razvojnim teškoćama te potrebnom hardverskom i programskom podrškom u edukacijsko-rehabilitacijskom radu.

Tatjana Žižek, psihologinja škole

« Listopad 2020 »

15.10.2020. 13:53
Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars
Svečana dodjela nagrada održala se sinoć u Bruxellesu u okviru Europskog tjedna regija i gradova, slaveći izvanredne projekte kohezijske politike iz cijele Europe, kao i  pilot-projekt e-Škole koji je osvojio ... The post Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars appeared first on CARNET .

14.10.2020. 15:00
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Varazdinu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Varazdinske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije appeared first on CARNET .