Dragi učenici, poštovani roditelji i udomitelji, cijenjeni učitelji!

U ovoj rubrici možete pronaći preporuke i savjete važne za očuvanje mentalnog zdravlja, pozitivnog odnosa prema školovanju i svakodnevnom životu i suočavanja sa kriznim situacijama.

Zatrebate li psihološki savjet, možete me kontaktirati na telefon 099 749 9119 ili e-mail: tatjana.zizek@skole.hr ili tatjana.zizek@ck.t-com.hr.

Za psihodijagnosticiranje djece i mladih u Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec opremljeni smo brojnim suvremenim psihologijskim testovima. Najznačajniji i najpoznatiji od njih su  Wechslerova predškolska i primarna ljestvica inteligencije (WPP SI-IV) i  Wechslerov test inteligencije za djecu (WISC-IV-HR) kojima se utvrđuje intelektualni status djece u dobi od 2 godine i 6 mjeseci do 16 godina i 11 mjeseci. Primjenom i drugih dostupnih psihologijskih testova i upitnika ličnosti  u mogućnosti smo provoditi kompletnu psihološku procjenu polaznika Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec. Više informacija o tome možete pronaći u dokumentu Psihodijagnostika djece i mladih u COO Čakovec.

U svrhu ostvarivanja prava u području socijalne skrbi te zdravstvenog  i mirovinskog osiguranja, na zahtjev roditelja naših polaznika izdajemo i nalaz psihologa u sklopu Mišljenja stručnog tima škole (edukacijski rehabilitator, psiholog, pedagog, logoped, socijalni pedagog).

Drage učenici i učenici osmog razreda, vrijeme je da se okrenemo budućnosti i polako pripremamo za upis u srednju školu.

U dokumentu Upis u srednju školu, vi i vaši roditelji možete pronaći osnovne informacije o postupku izravnog upisa u srednju školu. Narednih dana ću vam predstavljati pomoćna zanimanja u koja se možete upisati. Prvo zanimanje koje sam odabrala je pomoćni soboslikar. Detaljnije o tome možete pronaći u dokumentu Pomoćni soboslikar.

Nastavljamo s predstavljanjem pomoćnih zanimanja. Pročitajte dokument Pomoćni podopolagač.

U dokumentu Pomoćni krojač saznajte sve o tome kako i gdje se školovati za to zanimanje.

Zainteresirani ste za cvjećarstvo? Pročitajte dokument Pomoćni cvjećar.

Razmišljate o zanimanjima u ugostiteljstvu? Što mislite o pomoćnim poslovima u kuharstvu i pripremanju slatkih i slanih jela?  Pročitajte nešto više o tome u dokumentu Pomoćni kuhar i slastičar.

I na kraju, nekoliko detalja o zanimanju pomoćni konobar.

Pogledajte film Kamo dalje na Youtube kanalu Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec. Prikazuje kako smo 2018. s osmašima obilazili srednje škole i upoznavali ih s pomoćnim zanimanjima. To smo planirali i ove godine, ali smo u ovim okolnostima spriječeni. Nadam se da će vam film dočarati barem dio srednjoškolske atmosfere.

Poveznica za film: https://www.youtube.com/watch?v=qx-pnyi4BL4&t=9s.

Dragi učencii, u kvizu "Kako se osjećam? možete provjeriti koilko poznajete svoje osjećaje i kako treba reagirati u nekim situacijama. Zabavite se! Kliknite na poveznicu: https://create.kahoot.it/share/kako-se-osjecam/56330b90-6f86-4f4f-bdff-61b5ad6d4c3f

Vaša psihologinja Tatjana Žižek