SUPERTALENTI U CENTRU ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE ČAKOVEC

Autor: Goran Toth, 5. 12. 2012.

U Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec se već tradicionalno Međunarodni dan osoba s invaliditetom 3. prosinca obilježava izborom supertalenta škole.

U želji da se usmjerimo na snage, a ne na slabosti, na potencijal, a ne na ograničenja, učenici se uz pomoć svojih učitelja vrijedno pripremaju za natjecanje u iskazivanju raznih talenata . U tim našim višegodišnjim nastojanjima financijski nas potpomažu poslovni subjekti i jedinice lokalne samouprave.

Ove godine, u Izboru supertalenta 2012., učenici su se natjecali u tri kategorije: pjevanje, ples i  ostale aktivnosti (recitiranje i sviranje).

Njihov uradak pomno je pratio žiri u sastavu: Dinka Žulić, pedagoginja, Renata Treska, vjeroučiteljica i Dominik Lovrenčić, učenik 8. razreda.

U programu su se izmjenjivale pjevačke izvedbe od kojih su neke bile praćene dojmljivim scenskim nastupom i kostimima sa atraktivnim plesnim točkama u ritmu break dancea i romske glazbe.  U recitatorskim točkama učenici su pokazali točnost i izražajnost, a marljive pripreme rezultirale su i sviranjem na synthesizeru.

U opuštenoj atmosferi, uz smijeh i glazbu, otkrivena su neka nova lica i talenti učenika Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec  o kojima će se još dugo pričati.

U kategoriji pjevanja najviše ocjene žirija i ovacije publike osvojila je Ines Ignac iz 4.a izvedbom pjesme Brodolom Danijele Martinović , 2. mjesto pripalo je Martinu Bukovčaku iz 8.b s pjesmom Klape Maslina Da te mogu pismom zvati, a 3. mjesto zauzela je  pjevačko-plesna skupina iz radnog osposobljavanja Jazzy i kockice pjevačkom izvedbom Nosse, Nosse učenice Josipe Murković uz plesnu točku Kristine Kalanjoš, Dijane Oršoš, Maje Klanjščak, Tihane Lesjak, Zvjezdane Oršoš, Marka Božaka i Svena Šegovića i bubnjarsku pratnju Luke Matoteka.

U kategoriji plesa najuspješnije su bile Zdenka Oršuš i Karmenka  Oršuš iz 5.b s romskim plesom. Na drugom  mjestu bili su Ivan Oršoš i Sandro Risović iz 5.a s breakdance točkom, a na trećem Petar Oršoš s tradicionalnim romskim plesom.

Najbolji recitatorski nastup imala je Kristina Bogdan iz 3.a s pjesmicom Grigora Viteza Nema za mačke škole, drugo mjesto izvođenjem grupne recitacije Slovo P zauzeli su učenici 3.b: Stella Grudić, Mihajela Križanac, Martina Oršoš, Anamarija Oršuš i Goran Oršuš, a 3. mjesto pripalo je Mirti Mikulić koja je na synthisizeru odsvirala pjesmicu Muhara.

Učenici su za osvojeno prvo mjesto nagrađeni s jednim odlaskom na Gradske bazene u organizaciji škole i dodatnim satom informatike, za drugo osvojili su dva dodatna sata informatike, a za treće mjesto jedan sat informatike.

Zajedničkim druženjem učenika i djelatnika škole u ugodnom i svečanom prostoru hotela Park, osim dobre zabave, provodi se učenje u prirodnom okruženju o tome kako se ponašati na javnom mjestu, kako pristojno jesti i piti, kako se ophoditi prema osoblju te kako međusobno razgovarati .

« Srpanj 2024 »