Poštovani roditelji, dragi učenici!

Ovaj tjedan nastava se odvija na daljinu. Na ovoj stranici ćete svaki dan naći zadatke za rad od kuće. Zadaci prate raspored sati koji sam vam poslala.

U slučaju bilo kakvih pitanja slobodno mi se obratite putem poruke ili telefonskog poziva.

Vaša razrednica Adriana Kolman

ponedjeljak, 14.9.2020.

INA DOMAĆINSTVO: Otvori dokument Domaćinstvo 1 i slijedi upute.

PERP (O.J.):  Na satovima Hrvatskog jezika smo ponavljali rečenične znakove (.  ?  !). Otvori dokument PERP 1 (O.J.), prepiši rečenice u bilježnicu i stavi odgovarajući rečenični znak na kraju rečenice.

PRIRODA I DRUŠTVO: Danas ćeš malo ponoviti glavne strane svijeta. Otvori dokument Priroda i društvo 1 i uz pomoć bilježnice riješi zadatke s nastavnog listića.

TEHNIČKA KULTURA: Jesen je godišnje doba u kojem dozrijeva puno plodova. Ako imaš voćnjak uberi voće koje raste u njemu. Ako nemaš voćnjak oko svoje kuće zamoli susjede, prijatelje,rodbinu da voće ubereš u njihovom voćnjaku. Nakon što si ubrao/ubrala voće otvori dokument Tehnička kultura 1 i slijedi upute za pripremu Jesenske voćne salate.

VJERONAUK: Prati upute s nastavnog listića.

utorak,15.9.2020.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA - otvori dokumente "TZK" u prilogu i vježbaj

HRVATSKI JEZIK: Danas ćeš ponoviti pisanje velikog slova u imenima, prezimenima, nadimcima i imenima kućnih lljubimaca. Otvori dokument Hrvatski jezik 1 i slijedi upute.

TEHNIČKA KULTURA: Prošli tjedan si u školi čistio/čistila svoje radno mjesto i pomagao/pomagala pri pospremanju ormara. Tvoj današnji zadatak je pospremiti jednu prostoriju svog doma. Otvori dokument Tehnička kultura 2 i slijedi upute.

PRIRODA I DRUŠTVO: Danas ćeš još malo ponoviti strane svijeta. Otvori dokument Priroda i društvo 2.

MATEMATIKA: Prošli tjedan smo na satovima matematike ponavljali brojeve do 100. Danas ćeš ponoviti čitati i pisati brojeve od 100 do 200. Otvori dokument Matematika 1.

TRENING SOCIJALNIH VJEŠTINA, Irena Slaviček: Učenice Z.O. i S.O. - Otvorite radni listić Špijuniram ljetne praznike i slijedite upute.

srijeda,16.9.2020.

INFORMATIČKA PISMENOST - Molim vas da u svoje bilježnice nacrtate što sve želite raditi na satima informatičke pismenosti!! Nastavni listić je u prilogu.

GLAZBENA KULTURA:  Ponovimo! U bilježnici prvo pročitaj tekst pjesme Muhara. Nakon toga slijedi poveznicu  https://www.youtube.com/watch?v=TV0zA_SJQtM  Prvo poslušaj skladbu nekoliko puta a onda se uključi pjevanjem. Dalje nastavi slušanjem dječjih pjesmica - uz slušanje pjesme kretnjama ruku – pljeskanjem obilježavaj mjeru. U bilježnicu se likovno izrazi na temu: Jesenske boje glazbe.

HRVATSKI JEZIK: Danas ćeš malo vježbati sastavljati rečenice. Otvori dokument Hrvatski jezik 2. Rečenice prepiši u bilježnicu pisanim slovima. J.O. rečenice prepšiši u bilježnicu velikim tiskanim slovima.

MATEMATIKA: Otvori dokument Matematika 2 i slijedi upute.

PRIRODA I DRUŠTVO: Ponovit ćeš što smo govorili o stajalištu i obzoru. Otvori dokument Priroda i društvo 3 i slijedi upute.

četvrtak,17.9.2020.

SAT RAZREDNIKA: Otvori datoteku Sat razrednika 1. (ili pronađi nastavni listić priložen s nastavnim materijalima za četvrtak) i slijedi upute.

HRVATSKI JEZIK: Otvori datoteku Hrvatski jezik 3. Promotri slike i o svakoj slici sastavi jednu rečenicu. Rečenice piši u bilježnicu pisanim slovima. J.O. piši velikim tiskanim slovima.

PRIRODA I DRUŠTVO: Otvori datoteku Priroda i društvo 3 i Strane svijeta ( ili pronađi nastavni listić priložem s nastvanim materijalima za četvrtak). Kroz igru ponovi strane svijeta.

MATEMATIKA: I danas ćeš vježbati čitati, pisati i uspoređivati brojeve do 200. Otvori datoteku Matematika 3.

TEHNIČKA KULTURA: Polako nam se približava jesen, lišće je žuto, smeđe, crveno i pada s drveća. Skupi raznobojno lišće zatim otvori datoteke Tehnička kultura 3 i Lav - predložak.

TRENING SOCIJALNIH VJEŠTINA, Irena Slaviček: Učenice Z.O. i S.O. - Otvorite radni listić Pravila u školi i slijedite upute.

petak,18.9.2020.

Dragi učenici!

Danas završavamo ovotjedni rad od kuće. Vidimo se u ponedjeljak u školi, u poslijepodnevnoj smjeni.

Vaša učiteljica Adriana Kolman

PERP (O.S): Otvori dokument PERP ( O.S.) i slijedi upute.

PERP (O.Z.): Otvori dokument PERP (O.Z.) i slijedi upute.

PRIRODA I DRUŠTVO: Danas ćeš još malo vježbati snalaženje u prostoru. Otvori datoteku Priroda i društvo 5 i slijedi upute.

MATEMATIKA: Sada već dobro čitaš i pišeš brojeve do 200 pa ćeš ponoviti čitanje i pisanje brojeva od 200 do 300. Otvori datoteku Matematika 4.

HRVATSKI JEZIK: Danas ćete malo vježbati pisati pisanim slovima (O.S., O.A., O.Z.,R.S.) - otvorite datoteku Hrvatski jezik 4.

O.J. i D.T.K. otvorite dokument Slika riječ.

TEHNIČKA KULTURA: Prošle godine ste se upoznali tehnikom presvijanja papira pod nazivom ORIGAMI. Djevojčice otvorite datoteku Žabica od papira, a dječaci - Brod od papira i slijedite upute.