Nova školska godina 2020./2021.

mail  Poštovani roditelji i dragi učenici,

krećemo s novom školskom godinom. Ostali smo u istom sastavu (4 učenika).

Ono što je novost je promjena učionice, sada smo na katu, a imamo i novu asistenticu Saru koja će nam pomagati u svim zadacima.

Jedan tjedan smo online - ovdje ćete naći aktivnosti i upute, a svaki petak ću po učenicima poslati zadatke koje će rješavati kod kuće onaj tjedan kada imamo online nastavu. Većinom će to biti ponavljanje onoga što smo učili tjedan kada smo bili u školi.

Za sve nejasnoće stojim na raspolaganju, a uvijek me možete i nazvati.

Ovo će biti drugačija školska godina. Ne znamo što nas čeka, ali se možemo nadati da ćemo svi ostati zdravi!

Lijep pozdrav od učiteljice Nine!

heart

21.9.2020. - Ponedjeljak

Petak - 11.9.2020.

Pjesme brojalice - Poslušajte pjesmicu "Tijelo". Pokazujte dijelove tijela koji se navode u pjesmici. https://www.youtube.com/watch?v=46wCoqTWwZg

Stiže jesen - Ukrasite list točkanjem prstom umočenim u tempere (žute, narančaste ili crvene boje). Preuzmite ga u prilogu pod nazivom "Jesenski list".

Jesenski list.docx

Četvrtak - 10.9.2020.

Uparivanje - U prilogu preuzmite nastavni listić - "Spoji iste radnje". Izrežite i zalijepite u bilježnicu.

Tjelesna i zdravstvena kultura - Napravi vježbe koje su navedene u uputama.

Vjeronauk -  Dragi moji učenici, radujem se našem druženju i ove školske godine. Vaš današnji zadatak je uz pomoć ukućana pogledati prezentaciju u prilogu. Nakon što ste pogledali prezentaciju poslušajte pjesmu " Isuse volim te na poveznici https://www.youtube.com/watch?v=RE8_Z7lCtGc

Srijeda - 9.9.2020.

Upoznavanje sa školskim pravilima - U prilogu preuzmite pravila ponašanja u razredu te ih ponovite!

Primjena svakodnevnih vještina - Potaknite učenike da samostalno ili uz odgovarajuću podršku obave jutarnju osobnu higijenu. Neka sudjeluju u pripremi doručka i ručka. Postavite stol.

Ponasanje u razredu.pdf

8.9.2020. - Utorak

Skrb o sebi - Neka učenici danas sudjeluju u postavljanju i pospremanju stola nakon ručka. Potičite ih na samostalno, pravilno hranjenje. Dobar tek!

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA: 10-minutno svakodnevno vježbanje, idemo se podsjetiti i izvesti prikazane vježbe: https://www.youtube.com/watch?v=8M9gsu3lYHc.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA : nakon vježbanja slijedi 30 - min lagana šetnja.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA : nakon šetnje slijede vježbe istezanja mišića cijelog tijela. https://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjeti-za-vjezbanje/Svakodnevno-istezanje.aspx

Ponedjeljak, 7.9.2020.

mail Dragi učenici,

krećemo s prvim zadatkom.

Pročitajte učenicima tekst i pogledajte slike.

Iskoristite slobodno vrijeme ovaj tjedan i prošetajte se u prirodi.

Ujutro neka obave osobnu higijenu što je samostalnije moguće.

Pružite učenicima mogućnost da vrše izbor - neka sami izaberu npr. koju majicu žele danas obući.

Neka se probaju samostalno umiti, oprati zube ili držati četkicu u rukama.

Svakodnevno neka sudjeluju u pripremi obroka ili postavljanju stola.

Ovaj zadatak vrijedi za svaki dan - na taj način potičemo samostalnost i razvijamo svakodnevne vještine.