> Naslovnica  > Povijest

CENTAR NEKAD

Osnivanje i razvoj Specijalne škole / Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec

Sustavna briga za osobe s posebnim potrebama na području Međimurja počela se voditi 1965.g. Te je godine u sklopu I. osnovne škole Čakovec (1. rujna) osnovano prvo specijalno odjeljenje. Nekoliko narednih godina nastava se odvijala na različitim lokacijama, u neprimjerenim uvjetima i prostorima za školovanje.

Kao samostalna ustanova u novoj školskoj zgradi, pod nazivom Specijalna škola Čakovec, škola je počela djelovati 5. rujna 1971.g.

Naziv Centar za odgoj i obrazovanje je u stalnoj primjeni od školske godine 1978./79.

Iz dostupne dokumentacije se vidi da su prostorni kapaciteti naše postojeće škole zgrade primjereni za školovanje oko 70 učenika.

Potrebno je naglasiti da je u vrijeme izgradnje sadašnje školske zgrade struktura naših učenika bila potpuno drugačija (lakša oštećenja), pa osim što je škola prostorno neprimjerena, ona je i funkcionalna potpuno neadekvatna.

Zbog nedostatnih prostornih kapaciteta nastava se odvija u 2 smjene. Time je značajno ograničena mogućnost izvedbe dodatnih rehabilitacijskih postupaka i aktivnosti koje suvremena edukacijsko-rehabilitacijska znanost smatra nužnim za cjelovit razvoj osoba s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama.

Suvremene spoznaje o odgoju, obrazovanju i rehabilitaciji učenika s posebnim potrebama potvrđuju daleko bolju učinkovitost jednosmjenskog rada.

Procesom decentralizacije školstva osnivač Centra za odgoj i obrazovanje zbog lokacije postaje Grad Čakovec, iako školu pohađaju učenici iz cijele Međimurske županije.

« Prosinac 2020 »

30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

29.11.2020. 17:01
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije
Postovani, Uslijed problema u mrezi HT-a doslo je do prekida mrezne povezanosti prema djelu ustanova, onima spojenim preko navedenog operatora, na podrucju Istarske zupanije. Za sad nemamo informacije kad bi ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije appeared first on CARNET .