Dragi učenici, poštovani roditelji!

Dobro došli u nastavu na daljinu. Na ovoj stranici ćete pronaći materijale i aktivnosti namijenjene za rad kod kuće.

Vaša razrednica,

Emilija Talan

PETAK, 18.9.2020.

HRVATSKI JEZIK- Pogledaj prilog „Redoslijed riječi u rečenici 2“. Složi riječi tako da čine razumljive rečenice. Prepiši rečenice u svoju bilježnicu.

MATEMATIKA- Pogledaj nastavni listić „Pisano zbrajanje i oduzimanje brojeva do 1000“. Riješi zadatke.

SRO- Pogledaj nastavni listić „Provjeravam sam/u sebe“. Pročitaj kada trebaš posjetiti liječnika.

DRUŠTVO- Pogledaj nastavni listić „Snalaženje u vremenu (2)“. Odgovori na pitanja.

TEHNIČKA KULTURA- Pogledaj prilog „Sat“. Uzmi papir ili kolaž papir i izradi sat kao što je prikazano na slici.

TRENING SOCIJALNIH VJEŠTINA, Irena Slaviček: Učenik L.O. - Otvori radni listić "Pravila u školi" i slijedi upute.

ČETVRTAK, 17.9.2020.

PRIRODA- Pogledaj nastavni listić „Priroda“. Odgovori na pitanja u svoju bilježnicu.

HRVATSKI JEZIK- Pogledaj nastavni listić „Redoslijed riječi u rečenici“.

Oboji polja istog oblika jednom bojom. Složi rečenicu, pravilnim redoslijedom, od riječi koje se nalaze u  istim poljima. Rečenice prepiši u bilježnicu.

PERP (samo učenica T.K.)Pogledaj prilog "Rođendan". Pročitaj tekst i odgovori na pitanja.

GLAZBENA KULTURA:   Ponovimo! Slijedi poveznicu. Giovanni Battista Pergolesi: Gdje je onaj cvijetak žuti?  https://www.youtube.com/watch?v=GxWAqkaGFQw  Ponovi tekst pjesme (pogledaj u bilježnici) i glasno pjevaj. Uz slušanje pjesme kretnjama ruku obilježavaj mjeru - pokret rukama. U bilježnicu se likovno izrazi na temu: Jesenske boje glazbe.

VJERONAUK - Prati upute s nastavnog listića.

SRIJEDA, 16.9.2020.

PRIRODA- Otvori nastavni listić „Živa i neživa priroda“. Pogledaj sliku. U tablicu napiši što sve pripada živoj, a što neživoj prirodi.

HRVATSKI JEZIK- Pogledaj prilog „Snalažljivi zečić“. Pročitaj tekst još jednom i odgovori na pitanja.

TEHNIČKA KULTURA- Pogledajte prilog „Cvijet“. Uzmite papir. Izrežite krugove. Krugove presavinite na pola. Izradite cvijet kao što je prikazano na slici.

TRENING SOCIJALNIH VJEŠTINA, Irena Slaviček: Učenik L.O. - Otvori radni listić "Špijuniram ljetne praznike" i slijedi upute.

UTORAK, 15.9.2020.

MATEMATIKA- Pogledaj nastavni listić „Ponavljanje brojeva do 1000“. Riješi zadatke.

DRUŠTVO- Pogledaj nastavni listić „Dani u tjednu“. Odgovori na pitanja.

PERP (samo učenica N.O.)- Pogledaj prilog "Rođendan". Pročitaj tekst i odgovori na pitanja.

PRIRODA- Otvori nastavni listić „Priroda nas okružuje“. Pogledaj tablicu. Pročitaj riječi. Riječi prepiši u odgovarajući stupac.

TEHNIČKA KULTURA- Uz pomoć bojica i vilice nacrtaj tulipane. Otvori nastavni listić „Tulipani“ i prati upute po koracima.

Tjelesna i zdravstvena kultura-slijedi upute iz priloženog dokumenta

PONEDJELJAK, 14.9.2020.

INA- EKO KREATIIVCI (T.K., N.O., M.O.)- Pogledaj prilog „Leptir“. Pokušaj izraditi leptira uz pomoć kartonske role(od wc papira) i papira ili kolaža.

HRVATSKI JEZIK- Pročitaj tekst „Snalažljivi zečić“ dva puta.

MATEMATIKA- Pogledaj nastavni listić „Brojevi do 1000“. Riješi zadatke.

DRUŠTVO- Pogledaj nastavni listić „Snalazim se u vremenu“. Odgovori na pitanja.

INFORMATIČKA PISMENOST - Molim vas da u svoje bilježnice nacrtate što sve želite raditi na satima informatičke pismenosti!! Nastavni listić je u prilogu.

INA - ZAŠTITARI PRIRODE  - S.A.B i L.O. pratite upute s nastavnog listića.