Dragi učenici, roditelji, udomitelji i učitelji,

u ovoj rubrici možete pronaći sve teme vezane uz zdravlje i zdravstvenu zaštitu školske djece.

Preporuke, savjeti i mjere promicanja zdravlja kroz rad s djecom i mladima prikazane su na edukativan i interaktivan način.

Javnozdravstvene teme vezane uz zdravlje školske djece dostupne su putem kratkih brošura, zanimljivih članaka ili videozapisa.

Ukoliko imate pitanja ili zatrebate pomoć možete me kontaktirati na e-mail: karla.kovacevic18@gmail.com ili putem telefona: 095 375 0212

Zatrebate li usluge školske liječnice Centra, možete se javiti dr. Narcisi Slugan radnim danom od ponedjeljka do petka, u vremenu od 8 do 15 sati na broj telefona: 098 206 521

Ostanite zdravi!

medicinska sestra Karla Kovačević, bacc.med.techn.

KAKO DJECI OBJASNITI VAŽNOST PRANJA RUKU?

Dragi roditelji,

pranje ruku jedna je od najboljih preventivnih mjera u sprječavanju širenja zaraznih bolesti.

Kako da djetetu objasnite pravilan način pranja ruku i potaknete ga na stvaranje ove vrlo važne navike pogledajte u

kratkoj brošuri koju sam Vam pripremila.

Vaznost pranje ruku.pdf

Dragi učenici, roditelji i udomitelji,

u ovoj trenutnoj situaciji kada se suočavamo s epidemijom korona virusa koji za određene skupine može biti vrlo opasan, važno je slušati upute stručnjaka i preporuke kriznog stožera, te se pridržavati svih mjera zaštite!

Doživljaj i nošenje s ovom situacijom kod djece veoma ovisi o tome kako će im i na koji način odrasli objasniti što se događa.

Putem ove slikovnice možete djetetu više objasniti o korona virusu, pridržavanju mjera kao i važnost trenutnog ostanka kod kuće.

Čuvajmo svoje zdravlje!

*slikovnica preuzeta sa: https://www.mindheart.co/descargables