STRUČNI SURADNIK PEDAGOG

Dragi roditelji, udomitelji i svi vi koji brinete o našim učenicima,

zavirite u moj kutak gdje ću vam pokazivati različite vježbe za vaše dijete.

Izvođenjem ovih vježbi, dijete razvija finu i grubu motoriku, grafomotoriku, pažnju, koncentraciju, perceptivne sposobnosti te spoznaje o svijetu.

Sav potreban materijal za izvođenje vježbi možete pronaći u svojoj kući.

Uz svaku vježbu nalazi se popis materijala, opis i prikaz same vježbe.

Veselim se i zahvaljujem na suradnji!

Ukoliko imate prijedloge ili pitanja, možete me kontaktirati:

e-mail: jelena.lakus@skole.hr ili jelena.lakus5@gmail.com

mob: 099 790 3364

pedagoginja Jelena Lakuš, mag.rehab.educ.

________________________________________________________

Drage kolegice i kolege,

u rubrici PEDAGOG možete pronaći preporuke za Vrednovanje i ocjenjivanje tijekom izvođenja nastave na daljinu,

pozivnicu za Individualne sastanke s pedagoginjom uz kavu u virtualnom okruženju te druge informacije vezane za odvijanje nastave na daljinu.

Uvijek zajedno!

STRUČNI SURADNIK PSIHOLOG

Dragi učenici, poštovani roditelji i udomitelji, cijenjeni učitelji!

U rubrici Psiholog možete pronaći preporuke i savjete važne za očuvanje mentalnog zdravlja, pozitivnog odnosa prema školovanju i svakodnevnom životu i suočavanja sa kriznim situacijama.

Zatrebate li psihološki savjet, možete me kontaktirati na telefon 099 749 9119 ili e-mail: tatjana.zizek@skole.hr ili tatjana.zizek@ck.t-com.hr.

Vaša psihologinja Tatjana Žižek

STRUČNI SURADNIK SOCIJALNI PEDAGOG

Dragi učenici, roditelji, udomitelji i učitelji,

svoj sam ured preselila u virtualni svijet i kreirala stranicu na kojoj možete pronaći razne aktivnosti, članke, zanimljivosti te prijedloge i savjete kako što kvalitetnije provoditi slobodno vrijeme kod kuće; zašto je važno, unatoč fizičkoj izolaciji, zadržati socijalnu povezanost; što nam daju pravila ponašanja; kako ostati pozitivan i hrabar u situacijama koje percipiramo teškim te još pregršt drugim tema.

Ako imate kakvih pitanja ili vam je potrebna podrška, možete me kontaktirati na broj telefona 0989636249 ili email: valentina.babic@skole.hr  valentinababic89@gmail.com

socijalna pedagoginja Valentina Babić

1. SLOBODNO VRIJEME

Dragi učenici, u  videu (otvorite link na dnu teksta) govorim o tome kako sve možete provoditi slobodno vrijeme kod kuće, s obzirom da je važno ostati u krugu obiteljskog doma i pridržavate se svih uputa nadležnih službi.

No, što je SLOBODNO VRIJEME? – to je  ono vrijeme koje vam preostaje nakon što riješite sve obaveze vezane za školu. Također, to je vrijeme kada ste oslobođeni ne samo školskih, već i eventualnih obiteljskih zaduženja. Oblikujte ga i osmislite  uz podršku roditelja - prema vlastitim željama i zanimanjima. Ukradite koju ideju i zabavite se. Sretno :)

2. STRAH KOD DJECE

Dragi roditelji i učitelji, u pdf obliku (link na dnu stranice)  pronađite vrlo jednostavne i zanimljive zadatke za djecu (pripremile i uredile I. Pejnović i S.Pejnović, dipl.psih.).

Naime, s obzirom na cjelokupnu situaciju u društvu, djeca mogu osjećati jednu od najstarijih emociju u razvoju ljudske vrste – strah. Strah je prirodna reakcija živog organizma na opasnost ili ugroženost te se smatra osnovnom zaštitnom emocijom na prijeteću situaciju. Važno je razumjeti dijete i njegove strahove te ga poticati i hrabriti da lakše izrazi i prihvati, a samim tim i bezbolnije “preraste” svoj strah.

« Prosinac 2020 »

30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

29.11.2020. 17:01
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije
Postovani, Uslijed problema u mrezi HT-a doslo je do prekida mrezne povezanosti prema djelu ustanova, onima spojenim preko navedenog operatora, na podrucju Istarske zupanije. Za sad nemamo informacije kad bi ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije appeared first on CARNET .