STRUČNI SURADNIK PEDAGOG

Dragi roditelji, udomitelji i svi vi koji brinete o našim učenicima,

zavirite u moj kutak gdje ću vam pokazivati različite vježbe za vaše dijete.

Izvođenjem ovih vježbi, dijete razvija finu i grubu motoriku, grafomotoriku, pažnju, koncentraciju, perceptivne sposobnosti te spoznaje o svijetu.

Sav potreban materijal za izvođenje vježbi možete pronaći u svojoj kući.

Uz svaku vježbu nalazi se popis materijala, opis i prikaz same vježbe.

Veselim se i zahvaljujem na suradnji!

Ukoliko imate prijedloge ili pitanja, možete me kontaktirati:

e-mail: jelena.lakus@skole.hr ili jelena.lakus5@gmail.com

mob: 099 790 3364

pedagoginja Jelena Lakuš, mag.rehab.educ.

Drage kolegice i kolege,

u rubrici PEDAGOG možete pronaći preporuke za Vrednovanje i ocjenjivanje tijekom izvođenja nastave na daljinu,

pozivnicu za Individualne sastanke s pedagoginjom uz kavu u virtualnom okruženju te druge informacije vezane za odvijanje nastave na daljinu.

Uvijek zajedno!

STRUČNI SURADNIK PSIHOLOG

Dragi učenici, poštovani roditelji i udomitelji, cijenjeni učitelji!

U rubrici Psiholog možete pronaći preporuke i savjete važne za očuvanje mentalnog zdravlja, pozitivnog odnosa prema školovanju i svakodnevnom životu i suočavanja sa kriznim situacijama.

Zatrebate li psihološki savjet, možete me kontaktirati na telefon 099 749 9119 ili e-mail: tatjana.zizek@skole.hr ili tatjana.zizek@ck.t-com.hr.

Poštovani učenici, učitelji, roditelji i udomitelji, u dokumentu: Rezultati istraživanja-za web možete pročitati rezultate istraživanja o ispitivanom vašem zadovoljstvu provođenjem mješovitog modela nastave u školskoj godini 2020./2021.

Vaša psihologinja Tatjana Žižek

Rezultati istrazivanja- za web.docx

STRUČNI SURADNIK SOCIJALNI PEDAGOG

Dragi učenici, roditelji, udomitelji i učitelji,

svoj sam ured preselila u virtualni svijet i kreirala stranicu na kojoj možete pronaći razne aktivnosti, članke, zanimljivosti te prijedloge i savjete kako što kvalitetnije provoditi slobodno vrijeme kod kuće; zašto je važno, unatoč fizičkoj izolaciji, zadržati socijalnu povezanost; što nam daju pravila ponašanja; kako ostati pozitivan i hrabar u situacijama koje percipiramo teškim te još pregršt drugim tema.

Ako imate kakvih pitanja ili vam je potrebna podrška, možete me kontaktirati na broj telefona 0989636249 ili email: valentina.babic@skole.hr  valentinababic89@gmail.com

socijalna pedagoginja Valentina Babić

1. SLOBODNO VRIJEME

Dragi učenici, u  videu (otvorite link na dnu teksta) govorim o tome kako sve možete provoditi slobodno vrijeme kod kuće, s obzirom da je važno ostati u krugu obiteljskog doma i pridržavate se svih uputa nadležnih službi.

No, što je SLOBODNO VRIJEME? – to je  ono vrijeme koje vam preostaje nakon što riješite sve obaveze vezane za školu. Također, to je vrijeme kada ste oslobođeni ne samo školskih, već i eventualnih obiteljskih zaduženja. Oblikujte ga i osmislite  uz podršku roditelja - prema vlastitim željama i zanimanjima. Ukradite koju ideju i zabavite se. Sretno :)

2. STRAH KOD DJECE

Dragi roditelji i učitelji, u pdf obliku (link na dnu stranice)  pronađite vrlo jednostavne i zanimljive zadatke za djecu (pripremile i uredile I. Pejnović i S.Pejnović, dipl.psih.).

Naime, s obzirom na cjelokupnu situaciju u društvu, djeca mogu osjećati jednu od najstarijih emociju u razvoju ljudske vrste – strah. Strah je prirodna reakcija živog organizma na opasnost ili ugroženost te se smatra osnovnom zaštitnom emocijom na prijeteću situaciju. Važno je razumjeti dijete i njegove strahove te ga poticati i hrabriti da lakše izrazi i prihvati, a samim tim i bezbolnije “preraste” svoj strah.