Nastava online

Dragi učenici, poštovani roditelji i udomitelji!

Ovaj tjedan nastava se odvija na daljinu. Na ovoj stranici ćete svaki dan naći zadatke za rad kod kuće.

Dragi učenici, već znate kako trebate raditi. Budite marljivi, radite svaki dan.

Poštovani roditelji i udomitelji u tome ćemo trebati vašu pomoć i suradnju, ali uvjerena sam da ćemo i ove školske godine lijepo surađivati.

U slučaju bilo kakvih pitanja slobodno mi se obratite putem poruke ili telefonskog poziva.

Vaša razrednica, Zvjezdana Miri-Barila

Petak, 18.09.2020.

IUOP (Izobrazba u obavljanju poslova): Uređenje prostora

ZADATAK: Pomogni svojim ukućanima u pospremanju stana. Radni list Spremanje stana u prilogu može ti poslužiti kao podsjetnik.

SOS (Skrb o sebi): Nakon obavljenog spremanja za nagradu se počasti časom cedevite tako da slijediš upute na radnom listu Časa cedevite.

Četvrtak, 17.09.2020.

IUOP (Izobrazba u obavljanju poslova): Crtanje različitih motiva

ZADATAK 1: Otvori radni listić Stari grad Čakovec i vježbaj crtati Stari grad Čakovec.

UŠIRO (Upoznavanje škole i radne okoline): Ponovit ćemo pravila ponašanja u školi. Otvori radni list Pravila ponašanja - ponavljanje i riješi ga.

KOMUNIKACIJA-Čitanje rečenica

Otvorite bilježnicu iz Komunikacije, pronađite rečenice koje smo pisali u školi, pročitaj sve rečenice

ORGANIZIRANO PROVOĐENJE SLOBODNOG VREMENA-Društvene igre

Danas igramo društvene igre. Odaberi svoju omiljenu igru i odigraj je sa svojim ukućanima ili prijateljima. Nemoj zaboraviti pravila igre:budi strpljiv, čekaj na svoj red, prihvati pobjedu,ali i poraz. Uživaj u igri!

Srijeda, 16.09.2020.

UŠIRO (Upoznavanje škole i radne okoline): Ponašanje u školi i odnosi među učenicima

Zadatak: Danas ćemo ponoviti kako se moramo ponašati u školi i prema svojim prijateljima. Otvori radni listić "Pravila ponašanja u školi", dobro ga prouči i zapiši pravila ponašanja u bilježnicu.

KOMUNIKACIJA- Rečenice

Otvorite nastavni listić i dobro promotrite sličice. Za svaku sliku izmislite jednu rečenicu. Rečenicu napišitite velikim tiskanim slovima. Listić izrežite i zalijepite u bilježnicu.

B.S.Otvori nastavni listić, imenuj što vidiš na slikama. Velikim tiskanim slovima napiši što se nalazi na sličici.

SOCIJALIZACIJA- 4 Čarobne riječi

Otvorite bilježnicu i ponovite koje smo "čarobne riječi" učili u školi? To su: HVALA, MOLIM, IZVOLI I OPROSTI. Pogledaj slike koje smo ljepili u bilježnici. Što vidite na slikama?Tko je na njoj? Što radi? Koje čarobne riječi koristi. Uz pomoć roditelja/udomitelja riješite kviz na sljedećoj poveznici https://wordwall.net/hr/resource/1430219/%c4%8darobne-rije%c4%8di7                                                                                                                    I ono najvažnije: Ne zaboravite svaki dan u različitim situacijama upotrebljavati te riječi!!!

VJERONAUK - Slijedite upute u priloženom radnom listiću.

GLAZBENO IZRAŽAVANJE:  Prisjeti se i ponovi pjesmice od prošlog sata. Uz pjevanje, kretnjama ruku (pljeskanje, podizanje ruku) obilježavaj mjeru.

Slijedi poveznicu!    https://www.youtube.com/watch?v=KppGh8sutfU

Utorak, 15.09.2020.

IUOP (Izobrazba u obavljanju poslova): Prošli tjedan smo u školi spremali naš razred i radni pribor. Današ ćete umjesto razreda pospremiti vašu sobu i vaš školski pribor.

Zadatak 1:Otvori radni list "IUOP - spremanje sobe" i slijedi upute.

Zadatak 2: Otvori radni list "IUOP - spremanje radnog pribora" i kreni.

Ponedjeljak, 14.09.2020.

INFORMATIČKA PISMENOST - Molim vas da u svoje bilježnice nacrtate računalo kakvo bi htjeli imati ili ga već imate!! Nastavni listić je u prilogu.

SKRB O SEBI:  Danas ćemo ponoviti što sve trebamo raditi da bi bili sigurni u školi u vrijeme pandemije koronavirusom. Otvori radni list „Povratak u školu“ kojeg je pripremila naša socijalna pedagoginja Melita Horvat i ponovi uz pomoć odrasle osobe.

INA - KREATIVNA STVARAONICA: I ove godine ćemo izrađivati mnoge proizvodi od gline i drugih materijala, za početak ćemo ponoviti što sve izrađujemo od gline uz pomoć kviza: klikni na poveznicu https://wordwall.net/resource/2333787  i provjeri svoje znanje!

Tjelesna i zdravstvene kultura - otvori dokumente "TZK" u prilogu i vježbaj