Petak, 18.09.2020.

U ponedjeljak se vraćamo u školu.

Komunikacija - vježbe vizualne percepcije - prepoznajemo i imenujemo školski pribor

ishod: Imenuje i uparuje sliku i predmet.

Izvadite iz torbe školski pribor i imenujte ga. U prilogu pogledajte slike i imenujte ih. Uparite sliku i predmet. (roditelj pokazuje sliku, a dijete daje odgovarajući predmet)

Pogledajte sadržaje u prilogu: Vraćam se u školu. Sadržaje je pripremila naša socijalna pedagoginja Melita Horvat

Radni odgoj - razvrstavanje i pridruživanje predmeta

ishod: Prepoznaje, pravilno razvrstava prema zadanom kriteriju.

Samostalno razvrstavamo školski pribor, igračke prema zadanom kriteriju "prema boji, prema veličini, namjeni"

Glazbena kreativnost - pokret i glazba

ishod: Kreće se uz ritam glazbe.

Otpjevajte zajedno pjesmicu - https://www.youtube.com/watch?v=NANN7RHMkk4

Dodirnite odgovarajuće dijelove tijela.

Likovna kreativnost - vrste crta

ishod: Samostalno crta linije: ravne, kose.

Uzmite bojice, flomastere i nacrtajte ravnu liniju uz pomoč roditelja. Dalje samostalno ponovite i iscrtajte stranu ravnim crtama. Nakon toga okrenite stranu i isti postupak ponovite crtajući kosu liniju. Napravite vježbu koju je s nama podijelila pedagoginja.

Četvrtak, 17.09.2020.

Radni odgoj - razvoj praktičnih vještina: otvaranje, zatvaranje, otključavanje, zaključavanje

ishod: Samostalno otvara i zatvara, otključava i zaključava.

Otvorite i zatvorite vrata od prostorije, od ormara. Otvorite i zatvorite pipu u umivaoniku. Otključajte i zaključajte lokot, ladice iz radnog stola i slično.

Vježbajte nekoliko puta otključati i zaključati ih što samostalnije i spretnije.

Skrb o sebi - pranje ruku

ishod: Samostalno opere i obriše ruke.

Peremo ruke više puta tijekom dana, a obavezno poslije nužde, nakon igre i prije jela. Napravimo vježbu koju je pripremila naša pedagoginja ta vježba je u prilogu.

Socijalizacija - razvoj svijesti o sebi - tko sam ja

ishod: Predstavlja se i imenue sebe imenom i prezimenom.

Ustani ispred ogledala pogledaj se u zrcalo. Prisjeti se svog imena. Odgovori na pitanje "Kako se zoveš?", "Kako se prezivaš?". Uz pomoč odrasle osobe nacrtaj u bilježnicu sebe.

TZK - svladavanje prepreka: trčanje oko, preko, kroz prepreke

ishod: Kreće se, svladava prepreke.

Zamoli roditelje da zajedno napravite poligon od različitih prepreka. Oko/preko/kroz koje češ trebati proći. Za to ti mogu poslužiti stolac, stol, grane, klupa, uže i slično. Ponovi to tri puta nakon vježbanja pospremi i odmori.

Srijeda, 16.09.2020

Upoznavanje škole i radne okoline - pozdrav škola

ishod učenja: Izgovara naziv škole. Prepoznaje, imenuje školski pribor.

Otvorite radnu bilježnicu, na nastavnim listićima i u priologu ponovite naziv naše škole. Pomoću priloženih slika ponovite školski pribor. Potražite isti školski pribor u svojim torbama.

Glazbena kreativnost - pokret i glazba

ishod: Kreće se uz ritam glazbe.

Otpjevajte zajedno pjesmicu i imitirajte pokrete tijela "pljeskanje, pucketanje prstima, tapšanje koljena, lupanje nogama o pod i glasno vikanje".

ishod: Otvara i zatvara, uz pomoć po potrebi otključava i zatvara vrata.

Vježbaj kod kuće. Za to ti je potreban kljuć i brava. Samostalno postavi kljuć u bravu. Okreni kljuć i otključaj vrata. Otvori ih. Sada ih zatvori. Zaključaj vrata i pokušaj ih otvoriti. Ako se vrata ne otvore vrata su zakljućana. Izvadi i pospremi kljuć na odgovarajuće mjesto.

VJERONAUK - Slijedite upute u priloženom radnom listiću.

SKOLSKI PRIBOR (4).docx
VJERONAUK.docx

Utorak, 15.09.2020

Komunikacija - usvajanje novih pojmova

ishod: Pokaže i imenuje predmete i radnje na slikama.

Uvježbamo i ponovimo zadatke koje smo radili u školi. Pogledajte nastavne radne listiće i imenujte predmete, radnju na slikama. Razgovarajte sa svojim ukućanima, pitajte i pokažite svoje radne zadatke roditeljima.

Skrb o sebi - skrb o sebi kod kuće

ishod: Samostalno opere i obriše ruke.

Otvorite poveznicu i prisjetite se kako se pravilno peru ruke. Operite ruke prema naputku.

U prilogu vam je školski kalendar.

TZK- Lagano hodanje 60min, slobodna igra u dvorištu.

Ponedjeljak, 14.09.2020.

Poštovani roditelji, učenici pozdravljam vas na početku novog radnog tjedna. Ovaj tjedan smo na online nastavi , a sljedeći tjedan se natrag vidimo u školi. Tako će se raspored nastave izmjenjivati do kraja polugodišta.

Upoznavanje škole i radne okoline - uočavanje prirode oko sebe

Ishod: Pokaže i imenuje boje prirode

Izađi u svoj vrt ili dvorište. Dobro pogledaj oko sebe. Što primječuješ?

Imenuj boje prirode.

Radni odgoj - praktične vještine prema rasporedu aktivnosti tijekom dana

Ishod: Prepozna, imenuje, pravilno ponavlja

Klikni na poveznicu u prilogu i dobro pogledaj sličice, napravi to uz pomoć roditelja.

PSP - PRODUŽENI STRUČNI POSTUPAK

Radni listić za produženi stručni postupak nalazi se u prilogu.