Petak, 11. 9. 2020.

1. Upoznavanje škole i uže okoline - Socijalni odnosi - Pozdravljanje prema dobu dana - Vježbajte s djetetom korištenje odgovarajućih pozdrava u određeno doba dana. Poslušajte pjesmicu na sljedećoj poveznici:

2. Skrb o sebi - Održavanje oralne higijene - Perite zube djetetu omogućivši mu pritom pogled na vlastiti odraz u ogledalu. Potaknite ga na držanje četkice i samostalno četkanje zubića. Imenujte pribor (četkica za zube, pasta, voda). Pohvalite dijete za urednost i blistave zubiće.

3. Radni odgoj - Sortiranje - Dijete neka samostalno ili uz vašu pomoć sortira omiljene igračke prema zadanom kriteriju (npr. neka grupira velike i male, igračke istih boja i sl).

4. Razvoj kreativnosti - Tempera - Pozdravljati možemo i gestom - mahanjem. Za mahanje su nam potrebni dlanovi. Izradite s djetetom likovni rad na način da uz vašu pomoć nanese temperu na dlan. Potom obojani dlan otisnite na pripremljenu papirnatu podlogu. Ponovite s drugim dlanom. Možete ispuniti papirnatu podlogu otiscima dječjih dlanova, bit će to rad prepun radosnih pozdrava.

5. Tjelesna i zdravstvena kultura - Provedite s djetetom vrijeme na otvorenom. Šećite. Uživajte u toplini rujanskog sunca.

Četvrtak, 10. 9. 2020.

1. Upoznavanje škole i uže okoline - Socijalni odnosi - Pozdravljanje prema dobu dana - Igrajte igru "Dan - Dobar dan". Imenujte doba dana, npr. jutro i kažite: "Kad je jutro, pozdravljamo sa "Dobro jutro!". Pitajte dijete: "Je li to istina?" Kažite točan odgovor i pohvalite dijete. Potom imenujte npr. večer i kažite: "Navečer idemo spavati. Kažemo: "Dobar dan!". Pitajte dijete: "Je li to istina?" Kažite točan odgovor i pohvalite dijete. Nasmijte se stvorenoj zabuni, stvarajući time ozračje veselja i užitka u zajedničkoj igri.

2. TZK*

3. TZK*

4. Komunikacija - Brojalice - Igrajte se s djetetom prebrojavanja. Začinite igru uključivanjem drugih ukućana ili, primjerice, kućnih ljubimaca.

5. Radni odgoj - Sortiranje - Dijete neka samostalno ili uz vašu pomoć sortira omiljene igračke prema zadanom kriteriju (npr. neka grupira velike i male, igračke istih boja i sl).

Srijeda, 9. 9. 2020.

1. Upoznavanje škole i uže okoline - Socijalni odnosi - Pozdravljanje prema dobu dana - Imenujte svako doba dana u vrijeme kada dolazi. Ujutro kažite: "Jutro je". Potom pridružite pozdrav: "Ujutro kažemo "Dobro jutro!" Dobro ti jutro, ______________." Potaknite dijete da obrati pažnju svaki put kad pozdravljate neku osobu odgovarajućim pozdravom. Na isti način približite djetetu pozdrave "Dobar dan" i "Dobra večer". Kad odlazite od nekog, pozdravite s "Doviđenja", a navečer s "Laku noć". Svaki put prokomentirajte s djetetom: "Rekao/la sam pozdrav  "Dobro jutro"/ "Dobar dan"/"Dobra večer" jer je sada jutro/dan/večer; "Doviđenja" jer odlazimo; "Laku noć" jer dan završava pa pozdravljamo na taj način". Koristite svaku priliku za upućivanje/poučavanje djeteta u stvarnoj životnoj situaciji.

2. Komunikacija - Brojalice - Igrajte se s djetetom prebrtojavanja pomoću brojalice, primjerice "Eci peci pec", "En ten tini" ili odaberite onu koja je draga vama i djetetu. Zabavite se i nasmijte kad brojalica odredi tko treba "ispasti".

3. Vjeronauk- Dragi moji učenici, radujem se našem susretu i ove školske godine. Vaš današnji zadatak je uz pomoć ukućana pogledati prezentaciju u prilogu. Nakon toga poslušajte pjesmu "Dođi Isuse" na poveznici https://www.youtube.com/watch?v=VwfWQIMqzN0

4. Radni odgoj - Sortiranje - Dijete neka samostalno ili uz vašu pomoć sortira omiljene igračke prema zadanom kriteriju (npr. neka grupira velike i male, igračke istih boja i sl).

5. Tjelesna i zdravstvena kultura - Izađite s djetetom u šetnju.

Vjeronauk.pptx

Utorak, 8. 9. 2020.

1. Upoznavanje škole i uže okoline - Uvodni sat

2. Komunikacija - Vježbe vokalizacije - S djetetom se postavite ispred ogledala. Oboje se ogledajte u njem. Nasmiješite se djetetovom odrazu u ogledalu. Potaknite dijete da vam odgovori osmijehom. Potom, održavajući pogled oči u oči u ogledalu, glasajte se poput koje od životinja: mačke, psa, kokoši... Potaknite dijete da oblikuje glas imitirajući vas.

3. Skrb o sebi - Održavanje oralne higijene - Perite zube djetetu omogućivši mu pritom pogled na vlastiti odraz u ogledalu. Potaknite ga na držanje četkice i samostalno četkanje zubića. Imenujte pribor (četkica za zube, pasta, voda). Pohvalite dijete za urednost i blistave zubiće.

4. Radni odgoj - Uvodni sat

5. Tjelesna i zdravstvena kultura -  Boravak na svježem zraku - Šećite s djetetom na otvorenom tijekom sunčanog i toplog dijela dana.

Ponedjeljak, 7. 9. 2020.

1. Komunikacija - Uvodni sat