petak, 18.9.2020

ZADACI I UPUTE :

GLAZBENA KREATIVNOST:  POSLUŠAJ PJESME O JESENI ! SLIJEDI POVEZNICU  https://www.youtube.com/watch?v=1xKGsif-E-o UZ SLUŠANJE GLAZBE KRETNJAMA RUKU OBILJEŽAVAJ MJERU (PLJEŠĆI RUKAMA / POKRETI RUKAMA – GORE / DOLJE).

PSP - POČETNI DOŽIVLJAJ GLAZBE: PRISJETI SE I PONOVI PJESMICE I BROJALICE OD PROŠLOG SATA. UZ PJEVANJE, KRETNJAMA RUKU (PLJESKANJE, PODIZANJE RUKU) OBILJEŽAVAJ MJERU. IGRAJ SE S UKUĆANIMA! STANITE U KRUG TE POMOĆU BROJALICA RUKOM POKAZUJTE/ODBROJAVAJTE (DOBE) DO ISPADANJA DA DOBIJETE POBJEDNIKA! TKO ISPADNE IMA ZADATAK NEŠTO NAPRAVITI U KUĆI! SRETNO!

KOMUNIKACIJA: JOŠ JEDNOM PROČITAJ PJESMU „ČEMU SLUŽI PRIJATELJ“ I ODGOVORI NA PITANJA NA NASTAVNOM LISTIĆU.

UPOZNAVANJE ŠKOLE I RADNE OKOLINE: POGLEDAJ ZADATAK NA NASTAVNOM LISTIĆU I ZAOKRUŽI SVE STVARI KOJE IDU U ŠKOLSKU TORBU.

RADNI ODGOJ: PRONAĐI SVE ŠKOLESKE BILJEŽNICE, PERNICU I OSTALI PRIBOR. SPREMI ŠKOLSKU TORBU ZA PONEDJELJAK

SKRB O SEBI: UZ POMOĆ RODITELJA PRIPREMI NAPITAK PO ŽELJI. SLIJEDI UPUTE RODITELJA. NAGRADI SE ZA SVE RJEŠENE ZADATKE.

Četvrtak, 17.09.2020.

ZADACI I UPUTE:

UPOZNAVANJE ŠKOLE I RADNE OKOLINE: POGLEDAJ NASTAVNI LISTIĆ I RJEŠI MATEMATIČKI ZADATAK U BI LJEŽNICU.

RADNI ODGOJ: UKLJUČI SE KUĆANSKE POSLOVE SLIJEDI UPUTU RODITELJA.

INFORMATIČKA PISMENOST - Molim vas da u svoje bilježnice nacrtate računalo kakvo bi htjeli imati ili ga već imate!! Nastavni listić je u prilogu.

TZK - Šetnja 45 min, slobodna igra loptom u dvorištu.

srijeda, 16.9.2020

ZADACI I UPUTE:

KOMUNIKACIJA: PROČITAJ TEKST PRIJATELJI. PRISJETI SE SVOJIH PRIJATELJA IZ RAZREDA. POGLEDAJ LISTIĆ I NAPIŠI AKO MOŽEŠ POKRAJ SLIKE NJIHOVA IMENA. AKO NEMOŽEŠ PISATI IZREŽI PAPIRIĆ I NALIJEPI NJIHOVA IMENA POKRAJ SLIKE.

RADNI ODGOJ: RAZMISLI TKO TI JE NAJBOLJI PRIJATELJ, OBOJAJ ČESTITU, NAPIŠI NJEGOVO IME I ŠTO DOBRO RADI.  KADA SE U PONEDJELJAK VIDIMO POKLONI MU JE

SKRB O SEBI: BRINI  UZ POMOĆ RODITELJA O HIGIJENI ZUBIJU

TZK: Šetnja 45min, slobodna igra loptom u dvorištu.   F.S.R- Šetnja, pokušati čim više sam pokretati kolica.  M.Ž.- Boravak na zraku, napraviti razna valjanja na mekanoj podlozi.

VJERONAUK - Slijedite upute u priloženom radnom listiću.

VJERONAUK.docx

utorak, 15.9.2020

UTORAK, 15.9.2020

ZADACI I UPUTE:

KOMUNIKACIJA: PRIČITAJ JOŠ JEDNOM PJESMU „ČEMU SLUŽI PRIJATELJ“. AKO MOŽEŠ PREPIŠI PJESMU U BILJEŽNICU.

UPOZNAVANJE UŽE I ŠIRE OKOLINE: KAKO BI OČUVALI NAŠE ZDRAVLJE PROŠLI TJEDAN NOSILI SMO U ŠKOLU MASKE. TVOJ ZADATAK JE DA NA LISTIĆU PRONAĐEŠ PRIJATELJA S MASKOM I TOG ISTOG PRIJATELJA BEZ MASKE

GLAZBENA KREATIVNOST:  Prisjeti se i ponovi pjesmice i brojalice od prošlog sata. Uz pjevanje, kretnjama ruku (pljeskanje, podizanje ruku) obilježavaj mjeru. Igraj se s ukućanima! Stanite u krug te pomoću brojalica rukom pokazujte/odbrojavajte (dobe) do ispadanja da dobijete pobjednika! Tko ispadne ima zadatak nešto napraviti u kuhinji! Sretno!!

RADNI ODGOJ: POMOGNI SVOJIM RODITELJIMA U KUĆANSKIM POSLOVIMA (POSPREMAJ SVOJE STVARI, SLOŽI KREVET, POSPREMI ŠKOLSKI PRIBOR), SLUŠAJ UPUTU RODITELJA.

PSP: PRONAĐI U BILJEŽNICI LISTIĆ S BROJEVIMA I OBOJAJ ONOLIKO PREDMETA KOLIKO PIŠE.

ponedjeljak, 14.9.2020

Drage učenici i roditelji, nakon nastave uživo ovaj tjedan pred nama je nastava na daljinu. Pratimo raspored i prema rasporedu zadatke.

KOMUNIKACIJA:

Prisjeti se svojih prijatelja iz razreda, nabroji roditelju njihova imena.

Pronađi u svojoj bilježnici pjesmicu „ Čemu služi prijatelj'“.

Slušaj roditelja dok čita pjesmu. Odgovori usmeno roditelju čemu služi prijatelj.

Pročitaj pjesmu.

UPOZNAVANJE UŽE I ŠIRE OKOLINE

Pronađi listić „Što radimo u školi“, prisjeti se što sve radimo u školi,  spoji sliku i riječ.

SKRB O SEBI:  Vodi brigu o osobnoj higijeni, redovito peri ruke, peri zube poslije obroka

RADNI ODGOJ: UKLJUČI SE U KUĆANSKE POSLOVE SVOJE OBITELJI, SLUŠAJ UPUTE RODITELJA

PSP: Pronađi u bilježnici listić „Pronađi iste torbe“, pronađi iste torbe

prijatelji.docx