KOLEKCIJA RADOVA 2019.

Autor: Goran Toth, 29. 5. 2019. 18:11

Foto galerija 2019.

Izrada slika starog grada

Kako smo izradili ovu sliku? Uložili smo puno truda, vremena i , naravno, dobre volje!
Kad je do nas stigla glina, prvo smo je izvaljali strojem, a zatim i ručno uz pomoć valjka, kao da pripremamo kolače.

Uz pomoć čvrstog kartona i noža izrezali smo glinu u obliku pravokutnika .
Kreativni učenici uzeli su u ruke drveni štapić i njime jako pažljivo nacrtali motiv starog grada Čakovca.

Od ostataka gline oblikovali smo kuglice, kockice, kvadre … i pritom se dobro zabavljali.

Nakon toga slijedilo je sušenje slike i svih elemenata što je trajalo, i trajalo …

Još duže trajalo je brušenje i čišćenje brusnim papirom čime smo doslovno podigli prašinu!
Kad je sve bilo jako suho i jako glatko, složili smo i slike i elemente u peć za glinu koja peče na jako visokoj temperaturi.

I tako smo jedva dočekali novi korak – bojanje slike i elemenata bojama za glinu. Mislite da je bojanjem sve bilo gotovo? Jako se varate!

Iza toga sve je ponovo išlo na pečenje i to ponovo na jako visokoj temperaturi.
 A sada, ono najzanimljivije - otvaranje peći i naše neizmjerno veselje, a ponekad i razočarenje! Sve je ispalo prekrasno ili moramo iz početka!
Približavamo se kraju! Uzimamo okvir, označavamo mjesto na koje lijepimo sliku te uz veliki oprez postavljamo sliku na sredinu. No, ni to nije sve!
Oko slike nježne, ali čvrste ruke, i precizne, ali kreativne oči postavljaju kockice i kvadre različitih, ali skladnih boja!
I vjerovali vi ili ne naša je slika, na vašu i našu radost konačno gotova!!!

« Prosinac 2020 »

30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

29.11.2020. 17:01
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije
Postovani, Uslijed problema u mrezi HT-a doslo je do prekida mrezne povezanosti prema djelu ustanova, onima spojenim preko navedenog operatora, na podrucju Istarske zupanije. Za sad nemamo informacije kad bi ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije appeared first on CARNET .