Petak, 11.9.2020.

Dragi učenici, dragi roditelji!

Petak je tu, kraj radnog tjedna. U nastavku se nalazi današnji raspored sati i aktivnosti.

PERP - Upoznajte učenika sa pravilima koje ćemo morati poštivati na nastavi uživo

HJ - Što sve ubrajamo u školski pribor? Što nam je potrebno za školu?

PID - Potičite učenika na češće pranje ruku.

GK - Eci,peci,pec - učimo brojalice.

TZK - Što je to vrsta? Pokažite učeniku kako se formira vrsta.

Došli smo do kraja tjedna, čestitam vam na uspješno provedenom prvom tjednu nastave na daljinu. Slijedeći se tjedan vidimo uživo, veselim se što ćemo se konačno vidjeti! Napunite baterije i uživajte u vikendu.

Vaša učiteljica Dora.

11.9.2020..pdf

Četvrtak, 10.9.2020.

Dragi prvašići, dragi roditelji!

Pred nama je četvrtak, polako se bližimo kraju tjedna. Nadam se da se snalazite u provođenju nastave na daljinu. Današnji je raspored u nastavku, a u prilogu se nalaze upute.

HJ - Koristeći komunikacijsku knjigu potaknite učenika da traži željeni predmet.

PERP - Napravi ovo! Budite model učeniku za nekoliko pokreta.

MAT - Ponovite što se sve nalazi u jednoj učionici.

TZK - Prošećite, uhvatite svjež zrak i promatrajte prirodu.

LK - Crtamo i povlačimo ravne i kose crte na papiru.

10.9.2020.pdf

Srijeda, 9.9.2020.

Dobro jutro dragi roditelji i učenici!

Već smo na sredini tjedna a ja vjerujem da vam odlično ide odrađivanje zadataka. Danas ćemo malo ponavljati i učiti neke nove stvari. Sva uputstva nalaze se u dokumentu.

MAT-Ponovite zajedno s učenikom dijelove školske učionice pomoću sličica.

HJ- Danas ćemo učiti kako prikladno pozdravljati u školi. Sva uputstva nalaze se u dokumentu.

SRZ- Obojite predložak i odgovorite na pitanja! (dokument SRZ)

PID- Kroz kratku priču s učenicima prođite kroz temu pozdravljanja.

PERP(svi učenici)- Skupite nekoliko stvari kod kuće i vježbajte uparivanje boja.

9.9.2020..docx
SRZ.docx

Utorak, 8.9.2020.

Dragi roditelji, dragi učenici!

Nadam se da je prvi dan nastave kod kuće super prošao i da ste se snašli u novim školskim zadacima. Danas su nam po rasporedu matematika, hrvatski, dva sata vjeronauka, informatička pismenosti i posebni edukacijsko-rehabilitacijski postupci. Dokumenti sa svim zadacima nalaze se u prilogu.

MAT- Upoznavanje školske učionice i dijelova učionice. Pokažite sliku učionice i pripadajuće sličice učeniku.

HJ- S učenikom pročitajte kratak tekst i prođite kroz sličice učenika i učiteljice.

PERP (samo K.S.) - učenik neka oboji predložak u prilogu 1.

VJ - ( Sanja Bratinšćak) -   Dragi učenici, radujem se našem druženju ove školske godine. Vaš današnji zadatak je uz pomoć ukućana pogledati prezentaciju u prilogu. Nakon što ste pogledali prezentaciju poslušajte pjesmu " Isuse volim te na poveznici https://www.youtube.com/watch?v=RE8_Z7lCtGc

INFORMATIČKA PISMENOST - Molim vas da u svoje bilježnice nacrtate računalo kakvo bi htjeli imati ili ga već imate! Nastavni listić je u prilogu.

Ponedjeljak, 7.9.2020.

Dragi roditelji, dragi učenici!

Dobro došli u prvi razred. Nadam se da ste se odmorili i spremni ste za nove radne pobjede. Ovaj ćemo tjedan nastavu održati na daljinu, a već se sljedeći tjedan vidimo uživo! Do tada vas molim da rješavate materijale i aktivnosti koje ćete ovdje pronaći, a koje su raspoređene po predmetima.

PERP- Korištenjem rasporeda prvo-onda ( u prilogu) objasnite djetetu: „Prvo raditi zadatak, onda igrati!“. Postaviti pitanje: „Što želiš raditi kad napraviš zadatke?“. Učeniku iz komunikacijske knjige ponudite da odabere motivator.

INA- Pročitajte tekst pod nazivom „Upoznavanje“ i pokažite sličice učeniku kako bi upamtio izgled škole i učiteljice.

PID- Isprintajte listić „Sve o meni“. Na njemu se nalazi niz sličica i praznih kućica koje treba ispuniti. Neka učenik, ako može, samostalno napiše svoje ime i nacrta sebe. Ostale kućice mu pomozite ispuniti. Lisić donesi u školu tjedan kada smo uživo.

HJ- Isprintajte listić „Linije“. Na listiću se nalazi nekoliko iscrtanih linija, a zadatak je da ih učenik spoji.

LK- Kako bi te što bolje upoznala, na list papira nacrtaj svoju obitelj.