POŠTOVANI RODITELJI, DRAGI UČENICI

Poštovani roditelji, dragi učenici,

zbog situacije s COVID 19 odlučeno je da se nastava u našoj školi provodi jedan tjedan uživo, a jedan tjedan online.

Ovaj tjedan smo online. U nastavku Vas čekaju materijali koje učenici rade kod kuće imenovani danima.

Za sve nejasnoće i upite stojim na raspolaganju na broj telefona 099/ 677 0186.

Želim Vam puno uspjeha u radu i učenju.

Lijep pozdav!

Vaša razrednica: Ivana Kralj

PONEDJELJAK- 14.9.2020.

IZVANNASTAVNA AKTIVNOST- RITMIČKA SKUPINA- učenici H.M., J.S. i O.A.- Pleši i uživaj plešući ples na pjesme po vlastitom izboru.

U radu koristi pokrete koje smo naučili prošli tjedan.

IZVANNASTAVNA AKTIVNOST- LIKOVNA RADIONICA- učenici K.T. i K.K.-

TEHNIČKA KULTURA- Izradi hrvatsku zastavu od kartona i slamke.

Iz kartona izreži pravokutnik. Na njemu nacrtaj tri manja pravokutnika iste veličine od gore prema dolje.

Pospremi rad za sljedeći nastavni sat.

DRUŠTVO- Kopiraj zemljovid Republike Hrvatske (koji si dobio printan u školi) u bilježnicu.

Okreni prazan list u bilježnici. Na njega stavi crni papir za kopiranje (koji si dobio u školi) te na njega zemljovid Republike Hrvatske.

Po crti prelazi po granici Republike Hrvatske (debela linija). Pazi da se papir ne pomakne.

Na kraju makni zemljovid i paušal papir i ispod u bilježnici ćeš imati nacrtan zemljovid Republike Hrvatske.

INFORMATIČKA PISMENOST- Molim vas da u svoje bilježnice nacrtate što sve želite raditi na satima informatičke pismenosti!! Nastavni listić je u prilogu.

MATEMATIKA- Prepiši zadatke s nastavnog listića MATEMATIKA- 14.9.2020. u bilježnicu i riješi ih.

Učenik O.K.- Prepiši zadatke s nastavnog listića MATEMATIKA- 14.9.2020.- učenik O.K. u bilježnicu i riješi ih.

UTORAK- 15.9.2020.

TJELESNA I ZDRASTVENA KULTURA-slijedi upute iz priloženog dokumenta

PRIRODA- Prati upute na nastavnom listiću u prilogu.

DRUŠTVO- U bilježnicu nacrtaj i oboji hrvatsku zastavu prema uzorku u dokumentu u prilogu.

HRVATSKI JEZIK-  Prepiši zadane riječi koje se nalaze u dokumetu u prilogu u bilježnicu rukopisnim pismom (PISANA SLOVA).

Učenik K.K.- Prepiši zadane riječi koje se nalaze u dokumentu u prilogu u bilježnicu velikim tiskanim slovima.

TEHNIČKA KULTURA-  Prošli nastavni sat napravio si pravokutnik iz kartona. Njega si podjelio na 3 manja pravokutnika.

Danas iz kolaž papira izreži manje pravokutnike u crvenoj, bijeloj i plavoj boji.

Zalijepi ih na nacrtana polja na kartonu redom kao što idu na hrvatskoj zastavi.

SRIJEDA- 16.9.2020.

GLAZBENA KULTURA:  Ponovimo! Slijedi poveznicu. Giovanni Battista Pergolesi: Gdje je onaj cvijetak žuti? https://www.youtube.com/watch?v=GxWAqkaGFQw  Ponovi tekst pjesme (pogledaj u bilježnici) i glasno pjevaj. Uz slušanje pjesme kretnjama ruku obilježavaj mjeru - pokret rukama. U bilježnicu se likovno izrazi na temu: Jesenske boje glazbe.

DRUŠTVO-  Otpjevaj prvu kiticu hrvatske himne „Lijepa naša domovino“.

Nacrtaj hrvatski grb u bilježnicu (grb se nalazi u sredini zastave).

U prilogu je dokument s riječima himne i zastavom.

HRVATSKI JEZIK-  Prepiši zadane riječi iz dokumenta u prilogu u bilježnicu rukopisnim pismom (PISANA SLOVA).

Učenik K.K.- Prepiši zadane riječi iz dokumenta u prilogu u bilježnicu velikim tiskanim slovima.

PRIRODA- Prati upute s nastavnog listića u prilogu.

MATEMATIKA- Prepiši zadatke s nastavnog listića u bilježnicu. Riješi ih.

Učenik K.K.- Prepiši zadatke s nastavnog listića MATEMATIKA- K.K.- 16.9.2020. u bilježnicu. Riješi ih.

TEHNIČKA KULTURA-

S desne strane zastave koju si napravio zalijepi slamku pomoću selotejpa i tvoja zastava je gotova.

Ako ti se rad sviđa možeš prije lijepljenja slamke isti postupak napraviti i s druge strane kartona.

TRENING SOCIJALNIH VJEŠTINA, Irena Slaviček: Učenica M.H. - Otvori radni listić ŠPIJUNIRAM LJETNE PRAZNIKE i slijedi upute.

ČETVRTAK- 17.9.2020.

VJERONAUK (2 h) - Prati upute s nastavnog listića.

POSEBNI EDUKACIJSKO REHABILITACIJSKI POSTUPAK- učenik T.K.- Prati upute s nastavnog listića u prilogu pod nazivom PERP-T.K.- 17.9.2020.

MATEMATIKA- Prepiši zadatke s nastavnog listića u prilogu u bilježnicu i riješi ih.

Učenik K.K.- Prepiši zadatke s nastavnog listića u prilogu u bilježnicu i riješi ih. Dokument se zove MATEMATIKA- K.K.- 17.9.2020.

PRIRODA- Prati upute na nastavnom listiću u prilogu.

TEHNIČKA KULTURA- 2 sata- Iz kolaž papira izreži lisće (više listova u bojama jeseni- žuta, crvena i smeđa) i drvo.  Pospremi svoj rad. TREBAT ĆE TI SUTRA.

U prilogu se nalazi dokument za motivaciju.

PETAK-18.9.2020.

HRVATSKI JEZIK- Prepiši rečenice u bilježnicu  rukopisnim pismom (PISANIM SLOVIMA).

Učenik K.K.- prepiši rečenice u bilježnicu velikim tiskanim slovima.

SAT RAZREDNIKA- Prati upute na nastavnom listiću u prilogu.

HRVATSKI JEZIK- Prati upute s nastavnog listića u prilogu.

Učenik K.K.-  Otvori nastavni dokument HRVATSKI JEZIK-K.K.- 18.9.2020.- 2.

Prepiši rečenice s nastavnog listića u bilježnicu.

PERP- UČENIK S.J.- Otvori dokument PERP-S.J.- 18.9.2020.

Pročitaj zadane brojeve i prepiši ih u bilježnicu.

Dopuni nizove brojevima koji nedostaju.

TEHNIČKA KULTURA- Zalijepi drvo i lišće (koje si napravio jučer) u bilježnicu iz prirode na način da dio lišća bude na drvetu, a dio ispod njega na tlu.

TRENING SOCIJALNIH VJEŠTINA, Irena Slaviček: Učenica M.H. - Otvori radni listić PRAVILA U ŠKOLI i slijedi upute.