Ustroj Kataloga informacija Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec

Autor: Goran Toth, 2. 2. 2012.

1. UVODNE ODREDBE

Katalog informacija sadrži  pregled informacija  koje Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec  s obzirom na svoj djelokrug posjeduje, s kojima raspolaže ili ih nadzire, s opisom sadržaja informacija,namjenom, načinom i vremenom osiguravanja prava na pristup informacijama.

Katalog informacija ima svrhu informiranja javnosti o informacijama koje Centar za odgoj i obrazovanje posjeduje a u svrhu ostvarivanja prava na pristup informacijama.

Bez upućivanja posebnog zahtjeva moguće je pristupiti informacijama koje su javno dostupne u elektroničkom obliku izravno iz Kataloga, a za sve ostale informacije i dokumente korisnika prava na pristup informacijama ostvaruje podnošenjem usmenog ili pisanog zahtjeva.

Pravo na pristup informacijama pripada svim korisnicima na jednak način i pod jednakim uvjetima i oni su ravnopravni u njegovom ostvarivanju.

Temeljem Zakona o pravu na pristup informacijama Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec uskratit će pravo na pristup informaciji ako je informacija klasificirana stupnjem tajnosti sukladno zakonu i/ili općem aktu donesenom na temelju zakona kojim se propisuje tajnost podataka ili je zaštićena zakonom kojim se uređuje područje zaštite osobnih podataka.

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec može uskratiti pravo na pristup informaciji ako postoje osnovane sumnje da bi njezino objavljivanje:

. onemogućilo učinkovito ,neovisno i nepristrano vođenje sudskog, upravnog ili drugog pravno uređenog postupka,izvršenja sudske odluke ili kazne,

. onemogućilo rad tijela koja vrše upravni nadzor,inspekcijski nadzor, odnosno nadzor zakonitosti,

. povrijedilo pravo intelektualnog vlasništva,osim u slučaju izričitog pisanog pristanka autora ili vlasnika.

Centar će uskratiti pristup informacijama koje se tiču svih postupaka koja vode nadležna tijela u predistražnim i istražnim radnjama za vrijeme trajanja tih postupaka.

1.SADRŽAJ KATALOGA

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec obavlja djelatnost u skladu sa zakonom i na osnovi  propisanog nacionalnog kurikuluma, nastavnih planova i programa,školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa  a u skladu  s rješenjima nadležnog Ministarstva.

Informacije u Katalogu:

• o  školi,njezina povijest, lokacija

• djelatnici

• oglasna ploča

• kutak za roditelje

• nastava

• Kurikulum škole

• Centar u medijima

• Foto galerija

• natječaji

• knjižnica

3. NAMJENA

Osiguravanje prava na pristup informacijama sukladno Zakonu o pravu na pristup  informacijama.

4. NAČIN OSIGURAVANJA

Pravo na pristup informacijama iz ovog Kataloga ostvaruje se na način i u potupku propisanom Zakonom o pravu na pristup informacijama.

5. VRIJEME OSIGURAVANJA OSTVARIVANJA PRAVA NA PRISTUP

INFORMACIJAMA

Ostvaruje se sukladno rokovima propisanim Zakonom o pravu na  pristup informacijama i drugim propisima.

Ravnatelj:

Dragica Benčik,prof.